کد خبر: 68800
A

یک نماینده مجلس شورای اسلامی در واکنش به تحریم وزیر امورخارجه بیان کرد: ظریف امتحانش را پس داده و کسانی که به دنبال جانشینش هستند در توهم به سر می‌برند.

به گزارش دیده بان ایران، غلامرضا حیدری درباره تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و ابعاد بین‌المللی آن گفت: ترامپ دست به اقداماتی زده است که نمونه آخر آن تحریم آقای ظریف است، این رفتارهای رئیس‌جمهور ایالات متحده نشان می‌دهد وی یک فرد نامتعادل است.

اهم اظهارات وی ر ادامه بخوانید:

*{در واکنش به این ادعا که پس از تحریم ظریف، عده ای جلیلی را گزینه جانشینی ظریف به عنوان مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران معرفی کردند}:  آقای ظریف در مجموع امتحان خودش را به خوبی پس داده است به طوری که مقام معظم رهبری هم در آخرین موضع‌گیری‌هایشان درباره ایشان قاطع حمایت خود را بیان کردند. اگر بخواهم صادقانه فهمم را در این موضوع بیان کنم باید بگویم آنهایی که دنبال یک نوع جوسازی و شایعه پراکنی هستند شاید خدای ناکرده آنها هم در یک توهمی گرفتار هستند اینکه جانشین برای آقای ظریف تعیین کنیم و صحبت‌هایی از این دست درست نیست.

*نه آقای ظریف استعفا داده است نه رئیس‌جمهور در مقابل استعفایی قرار گرفته و از سوی دیگر هم مقام معظم رهبری که نقش تعیین‌کننده‌ای دارند از وزیر امور خارجه دفاع کردند و در جواب نامه وی حمایت قاطع کردند و حتی به مخالفان هم تذکر دادند.

*{درباره تغییر موضع امارات در مقابل ایران} : امارات در حالت تغییر موضع در برابر ایران است امارات همسایه ماست اما متاسفانه اینها خودشان نیستند اماراتی که امروز به عنوان یک کشوری که زیرساخت قوی پیدا کرده است و به اقتصاد قوی دست یافته اینها از جنگ ایران و عراق نصیبشان شده است.

*امیدوارم در پشت صحنه رفتارهای ترامپ روس‌ها نفوذ نداشته باشند .یادتان هست دیگر در انتخابات آمریکا پای روسیه به میان کشیده و آنان متهم به دخالت شدند. / ایلنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر