کد خبر: 69155
A
حسینی در حاشیه هیئت دولت:

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: کتاب‌های درسی جهت توزیع به همه استان‌ها ارسال شده است و تا ۱۵ شهریور تمامی کتاب‌های متوسطه اول توزیع می‌شود.

به گزارش دیده بان ایران؛  سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه چرا ۷۵ درصد از برگزیدگان کنکور امسال از سمپاد و مدارس نمونه دولتی بودند، اظهارداشت: این آمار صددرصد اشتباه است چرا که بیش از ۸۰ درصد برگزیدگان رتبه های زیر ۱۰ از مدارس خاص بودند.

وی افزود: در بحث کنکور ارزیابی عملکرد استانها نباید بر مبنای پذیرفته شدگان با رتبه زیر ۱۰ باشد بلکه باید بر مبنای میانگین پذیرش در کنکور باشد. برای مثال استان یزد ۲۰ سال است که بالاترین رتبه اول در کنکور را دارد اما در کل آمار متفاوت است و ما باید میانگین را در نظر بگیریم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: مطابق با سند تحول بنیادین هم عملکرد استان ها باید به صورت کلی و در جنبه های مختلف مورد ارزیابی قرار گیرد.

حسینی با اشاره به اینکه در رتبه های زیر ۱۰ کنکور شاهد چند عدم تعادل در زمینه های منطقه ای، رشته ای و مدرسه ای بودیم، تصریح کرد: بسیاری از برگزیدگان از استان های خاص بودند و این مسئله نشان دهنده عدم تعادل منطقه ای بود.

وی درباره عدم تعادل رشته ای در کنکور گفت: متاسفانه ۶۰ درصد شرکت کنندگان در کنکور سراسری از رشته علوم تجربی هستند در حالی‌که ۲۵ درصد از پذیرفته شدگان از این رشته هستند، از سویی دیگر ۱۴ درصد از شرکت کنندگان در کنکور از رشته ریاضی هستند و در مقابل ۶۰ درصد پذیرفته شدگان در کنکور از رشته ریاضی هستند که این آمار نشان می دهد که ما باید توسعه متوازن و راهنمایی تحصیلی را در کنکور جدی تر بگیریم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش همچنین اعلام کرد: کتاب‌های درسی جهت توزیع به همه استان ها ارسال شده است و تا ۱۵ شهریور تمامی کتاب های متوسطه اول از طریق کتاب فروشی‌ها و کتاب‌های ابتدایی و متوسطه دوم و سوم به صورت اینترنتی توزیع خواهد شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر