کد خبر: 69762
A

روابط عمومی دفتر رئیس جمهور در خصوص پوشش نامناسب برخی میهمانان یک مراسم اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش دیده بان ایران، در پی انعکاس برخی مطالب رسانه‌ای در خصوص پوشش نامناسب و حاشیه‌ساز تعداد معدودی از حاضران در همایش «ارائه دستاورد‌های دولت تدبیر و امید در توسعه زیرساخت‌های روستایی»، روابط عمومی ریاست جمهوری با صدور اطلاعیه‌ای، توضیحاتی ارائه کرد.

در این اطلاعیه آمده است که "انتخاب و دعوت میهمانان همایش یاد شده، از سوی نهاد‌های صنفی و محلی مرتبط با موضوع برنامه انجام شده و دفتر و نهاد ریاست جمهوری در این مرحله نقشی نداشته است. در عین حال برگزارکنندگان همایش پیش و در حین اجلاس، به میهمانان همایش، در خصوص رعایت شئونات اسلامی و فرهنگی در حوزه پوشش، تذکر داده بودند. "

روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری همچنین با تاکید بر اینکه "بیش از هزار نفر از روستائیان عزیز از سراسر کشور به این مراسم دعوت شده بودند که با پوشش‌های متنوع و گوناگون متناسب با فرهنگ خود در سالن همایش حضور داشتند"، افزوده است: بخشی از میهمانان برنامه از جامعه محترم اقلیت‌های مذهبی کشور بودند و با تن‌پوش سنتی و محلی خود در مراسم حاضر شده بودند که قبل از آغاز برنامه به طبقه دوم سالن راهنمایی شدند.

در این اطلاعیه همچنین آمده است: با وجود همه این موارد، ضمن تقدیر از حساسیت دلسوزان نسبت به رعایت کامل موازین شرعی و فرهنگی و به‌ویژه حجاب اسلامی، مسئله به‌وجود آمده قابل اغماض نبوده و دستور پیگیری و برخورد با خاطیان صادر شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر