کد خبر: 70048
A

محمد هاشمی گفت‌: وقتی مردم می‌بینند رؤسای سابق و اسبق قوه‌ قضاییه با هم آن‌گونه برخورد می‌کنند و آن اظهارات و اتهام‌ها را به یکدیگر نسبت می‌دهند، طبیعی است دیگر نمی‌توانند به‌ مسائلی که در نظام مطرح می‌شود اعتماد کنند.

به گزارش دیده بان ایران؛  محمدهاشمی به مجادله‌ای که بین آیت‌الله یزدی و آیت‌الله صادق‌ لاریجانی پیش آمد پرداخت و علاوه بر بیان جمله‌ فوق، گفت: وقتی اختلاف 2 نفر و مسائلی بین 2 چهره شاخص و رده‌بالای نظام رسانه‌ای شد، متاسفانه نتیجه آن، ضرر و زیانی بود که متوجه انقلاب و نظام شد.

محمد هاشمی ادامه داد: به‌ هر حال وقتی مردم می‌بینند رؤسای سابق و اسبق قوه‌ قضاییه با هم آن‌گونه برخورد می‌کنند و آن اظهارات و اتهام‌ها را به یکدیگر نسبت می‌دهند، طبیعی است دیگر نمی‌توانند آن‌طور که لازم است و باید و شاید به‌ مسائلی که در نظام مطرح می‌شود، اعتماد کنند.

آیت‌الله هاشمی می‌گفت همه چیزم را وقف نظام و انقلاب کرده‌ام

او همچنین با اشاره به شیوه تعاملی و صبر آیت‌اللهِ‌ مرحوم هاشمی در مواجهه با اتهام‌پراکنی‌ها گفت: حقیقتاً شیوه و مرام آیت‌الله هاشمی دفاع از نظام و انقلاب بود و به‌ همین خاطر، با وجود اصرار عده‌ای به تخریب ایشان و اتهام‌پراکنی‌هایی که برای گروهی عادی و عادت شده بود،‌ هیچ‌گاه در صدد دفاع از خود و مسائل شخصی برنیامدند و مصالح نظام را نسبت به شخص خود و مسائل شخصی‌اش در اولویت می‌دانست. ایشان همیشه این‌طور می‌گفت که من عمر و زندگی و همه چیزم را وقف نظام و انقلاب کرده‌ام، که انصافاً همه می‌توانند شهادت بدهند رویکرد آیت‌الله چیزی غیر از این نبود.

عضو اسبق مجمع‌ تشخیص‌ مصلحت‌ نظام ادامه داد:‌ توقع عمومی از مسئولان،‌ مخصوصاً آنهایی که در مدارج بالای نظام جایگاه و منصبی دارند، این است که به‌ گونه‌ای رفتار نکنند که پیگیری منافع‌ شخصی‌شان موجب لطمه خوردن نظام و انقلاب شود. به‌ هر حال این نظام از خون صدها و هزاران شهید پدید آمده است و در این 41 سال هزینه‌های گزافی صرف عزت و استقلالش شده است. پس همه باید بدانیم و مراقب باشیم تا حرمت نظام به راحتی و با هر بهانه‌ای خدای ناکرده خدشه‌دار نشود.

هاشمی به اتهام‌های شخصی پاسخی نمی‌داد

محمد هاشمی صحبت‌هایش را این‌گونه خاتمه داد: آقای هاشمی همیشه توصیه می‌کرد عزیزانی که در نظام جایگاه ممتازی دارند در هر شرایطی باید نظام و انقلاب را ارجح بدانند و اگر هم اختلافی پیش آمد، شخصی و در محافل خصوصی حل کنند تا دشمنان و بدخواهان از مجادله چهره‌های برجسته نظام خوشحال و راضی نشوند. همان‌طور که خودشان هم برای حفظ حرمت نظام به اتهام‌های شخصی پاسخی نمی‌داد./ اعتمادآنلاین

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر