کد خبر: 70668
A

نماینده شیراز در مجلس با اعلام اینکه موافق علنی شدن رأی نمایندگان نیست گفت: مثلا در رأی اعتماد به وزرا یک عده‌ای گفتند به فلانی رأی بدهید و یک عده دیگر گفتند به فلانی رأی ندهید، یعنی اگر رأی بدهیم باید مدام پاسخ آنها را بدهیم و اگر رأی ندهیم باید پاسخ یک گروه دیگر را بدهیم.

به گزارش دیده بان ایران؛ علی اکبری نماینده مردم شیراز، با اشاره به موضوع شفافیت آراء نمایندگان در صحن مجلس گفت: نمایندگانی که در مجلس هستند قاعدتاً باید رأی دهند، اینکه در هر مرحله‌ای می‌گویند 60-50 نفر علیرغم حضور در مجلس، اما رأی نمی‌دهند، اعتقاد من باید از رأی مردم حفاظت کرده و حفظ امانت کنند، اگر نماینده‌ای در صحن حضور دارد باید رأی خود را بدهد.

وی افزود: اما موافق علنی شدن اینکه یک نماینده به چه کسی یا به چه چیزی رأی می‌دهد، نیستم. در هفته اخیر بحث رأی اعتماد به دو وزیر بود یک عده‌ای گفتند به فلانی رأی بدهید و یک عده دیگر گفتند به فلانی رأی ندهید، یعنی اگر رأی بدهیم باید مدام پاسخ آنها را بدهیم و اگر رأی ندهیم باید پاسخ یک گروه دیگر را بدهیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر شفافیت آراء برای تمام ارکان کشور اعم از شورای نگهبان، دادگاه، مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس خبرگان باشد من موافق هستم اما اگر شفافیت آراء نمایندگان فقط مختص مجلس باشد من شفافیت آراء را قبول ندارم./ فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر