کد خبر: 71363
A

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه باید هر چه سریع‌تر پرداخت حقوق‌های نجومی به افراد قطع شود، از از ارسال گزارش‌هایی به مجلس خبر داد که براساس آن برخی مدیران شرکت‌های زیر مجموعه دولت حقوق‌های ۶۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند.

به گزارش دیده بان ایران, محسن بیگلری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم از پرداخت حقوق‌های نجومی در دستگاه‌‌های دولتی انتقاد کرد و گفت: باید هر چه سریع‌تر پرداخت حقوق‌های نجومی به افراد قطع شود، در شرایط فعلی، بودجه کشور توان پرداخت این حقوق‌ها با حجم بالا را ندارد.

وی افزود: با وجود قانون مصوب مجلس برای جلوگیری از پرداخت حقوق‌های نجومی به افراد در دستگاه‌های دولتی، اما همچنان شاهد پرداخت حقوق‌‌های بالا به افراد هستیم که این رویه‌ باید اصلاح شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تأکید بر اینکه پرداخت حقوق‌‌های نجومی باعث شده تا برخی به سودهای کلان دست یابند، اظهار داشت: این در شرایطی است که عموم مردم در تأمین مایحتاج اولیه زندگی‌شان مانده‌‌اند.

بیگلری، از ارسال گزارش‌هایی به مجلس خبر داد که براساس آن برخی مدیران شرکت‌های زیر مجموعه دولت، نظیر شرکت‌های آب و برق و نیز بعضی شرکت‌‌های زیرمجموعه وزارت نفت، و نیز شرکت ملی نفت و یا "شستا"، حقوق‌های 30 تا 60 میلیون تومانی دریافت کرده‌‌اند که وزیر اقتصاد باید در این زمینه پاسخ‌گو باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: دولت باید پرداخت‌ حقوق‌ها را ساماندهی کند؛ این وضعیت قابل تحمل نیست که در یک سازمان و یا اداره یک نفر حقوق ناچیزی بگیرد که حتی نتواند مخارج اولیه زندگی‌اش را تأمین کند، اما از سوی دیگر، فردی با ساعت کاری کمتری حقوق نجومی دریافت کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر