کد خبر: 71501
A

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی آمارهای ارائه شده در صدا و سیما درباره پرداخت نکردن مالیات پزشکان گفت که جامعه پزشکی خود را ملزم به رعایت قانون می داند و مالیات عادلانه را با حفظ حرمت خود پرداخت می کند.

به گزارش دیده بان ایران؛ علی نوبخت با انتقاد از توهین‌های صورت گرفته در برخی برنامه‌های صدا وسیما به جامعه پزشکی گفت: با توجه به اعتماد مردم به پزشکان، پزشک ستیزی کاری است که از سوی معاندان نظام جمهوری اسلامی با هدف نابودی تکیه گاه ملت انجام می شود .

وی با تاکید بر اینکه جامعه پزشکی اهل حساب و کتاب و رعایت قانون است، گفت: آمارهای ارائه شده در رسانه ملی درباه پرداخت نکردن مالیات توسط قشر فرهیخته پزشکان غلط و نادرست است؛ نباید به پزشکان توهین کرد.

رییس کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر لزوم حفظ حرمت جامعه پزشکی افزود: با توجه به اینکه جامعه پزشکی خود را ملزم به رعایت قانون می داند، مالیات عادلانه را با حفظ حرمت خود پرداخت می کند.

نوبخت در ادامه در توضیح راهکارها رفع مشکلات مالی بیمه ها به قوانین بودجه و برنامه توسعه ششم اشاره و اظهار کرد: ما در قانون برنامه ششم توسعه توجه ویژه ای برای تقویت منابع بیمه ای داشتیم که در همین راستا ۸۰۰۰ میلیارد تومان به سازمان بیمه اختصاص داده شد تا ضمن تزریق در نظام مالی خود نسبت به بهبود وضعیت مالی بیمه ها اقدامات کند.

وی یادآور شد: این توجهات در بودجه هم لحاظ شده چون بودجه یکی از عناصر مهم نظام سلامت است، از همین رو شاخص جی دی پی سلامت از ۵.۸ درصد در دولت دهم  به ۱۰ درصد در دولت تدبیر و امید ارتقا یافت.

نوبخت در پایان گفت: البته لازم است در ادامه راه ضمن اجرایی شدن پرونده الکترونیک سلامت از پزشکان عمومی به عنوان ستون فقرات طب استفاده شده و از اتلاف منابع جلوگیری کرد./ ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر