کد خبر: 72044
A
رئیس ستاد مرکزی اربعین:

رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به ازدحام در نجف و کربلا گفت: زائرانی که زودتر به کربلا و نجف رفته‌اند، زودتر بازگردند.

به گزارش ​دیده بان ایران؛ حسین ذوالفقاری با بیان اینکه تراکم جمعیت در مرز خسروی وجود دارد، اما در سایر مرزها، تردد عادی انجام می‌شود، اظهار کرد: وضعیت مرز‌ها نسبت به دو روز پیش آرام‌تر است و تردد‌ها تقریبا به آسانی انجام می‌شود. از اول محرم ۳ میلیون زائر به عراق رفته اند که یک میلیون نفر به کشور بازگشته اند و در حال حاضر ۲ میلیون نفر در عراق هستند.

در نجف و کربلا با ازدحام جمعیتی که وجود دارد شرایط خیلی عادی نیست، بنابراین زائرانی که زودتر به کربلا و نجف رفته‌اند، زودتر بازگردند. زائرانی هم که در مسیر هستند، حتما از شرایط کربلا و نجف اطلاع کسب کنند.

وی ادامه داد: ۴۹ زائر در عراق فوت شده‌اند که ۲۹ نفراز این تعداد در حوادث رانندگی فوت کرده اند. ۵۱ زائر در بیمارستان‌های عراق بستری هستند.۲۱۸ زائر به بیمارستان‌های ایران متقل شده اند و در داخل کشور هم حوادثی داشته‌ایم و از زائران می‌خواهیم احتیاط کافی را داشته باشند.

ذوالفقاری در پایان گفت: در حال تلاش هستیم تا آب به اندازه کافی در مرز‌ها دپو کنیم تا زائران در بازگشت با مشکل کمبود آب مواجه نشوند. تمام امکانات حمل و نقل را هم بسیج کرده ایم.

برای شرایط اضطراری هم هزار کامیون در نظر گرفته ایم که امیدوارم به این کامیون‌ها نیازی نباشد. اگر زائران زمان سفر خود را مدیریت کنند، مشکلی در مرز‌ها بوجود نمی‌آید.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر