کد خبر: 73052
A
ظریف در صحن علنی مجلس:

وزیر امور خارجه تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران بیشترین تلاش برای حرکت غربی‌ها برای مقابله با پولشویی را انجام داده است.

به گزارش دیده بان ایران؛ «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در جلسه علنی عصر امروز «یکشنبه» مجلس شورای اسلامی به سوال محمدجواد ابطحی مبنی بر اینکه علت اظهارات وزیر خارجه در باب پولشویی به میزان 30 هزار میلیارد تومان در ایران و انفعال در برابر وقت کشی سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس چیست، پاسخ داد.

 

ظریف گفت: روز گذشته شورای امنیت ملی تصمیم گرفت که جلسه خود را امروز ساعت 15 برگزار کند، از هیات رئیسه مجلس درخواست کردم که طرح سوال از بنده را عقب انداخته تا سرفرصت جواب دهم که با آن مخالفت شد لذا امروز برای هشتمین بار در طول سه ماه گذشته برای پاسخ به سوال در صحن مجلس حاضر شدم و به جلسه شورای امنیت نرفتم.

 

او افزود: بنده مسئول دفاع از جمهوری اسلامی در خارج از کشور هستم و همگان نحوه دفاعم را در تلویزیون و یا کلیپ‌های پخش شده دیده‌اند، لذا معلوم است چه کسانی به خاطر منافع داخلی سوال می‌کنند ولی مسائل مربوط به امنیت ملی مهمتر از آن است که با بحث‌های جناحی مورد توجه قرار گیرد.

 

وزیر امور خارجه تاکید کرد: بیشترین تلاش برای مقابله با حرکت غربی‌ها جهت مقابله با پولشویی را جمهوری اسلامی و وزارت خارجه انجام داده است. بعد از آخرین اقدام گروه ویژه مالی (FATF) علیه ایران، بنده تندترین دفاع را از موضع جمهوری اسلامی کردم. وظیفه من دفاع و حمایت از جمهوری اسلامی است و شاید مقداری عقل داشته باشم که صبحتی نکنم که در خارج از کشور به خاطر آن صحبت دفاع کنم.

 

ادامه دارد...
 

منبع: ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر