کد خبر: 73850
A

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور برای بازگشت آرامش به جامعه باید میدان‌دار شود، اظهار داشت: مردم باید نسبت به تصمیم افزایش قیمت بنزین قانع و توجیه شوند.

به گزارش دیده بان ایران؛ سید حسن حسینی شاهرودی با بیان اینکه مهم‌ترین نقش رئیس‌جمهور و دست‌اندرکاران کشور این است که در شرایط فعلی آرامش را به جامعه بازگردانند، اظهار داشت: رئیس جمهور باید در این روزها باید میدان دار باشد، زیرا مردم باید نسبت به تصمیم افزایش قیمت بنزین قانع و توجیه شوند که دولت بهترین کار را انجام داده و ضرورت داشته که چنین کاری را انجام دهد.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت باید در مورد زمان، شیوه و دلایل لزوم افزایش قیمت بنزین به مردم توضیح دهد و اعلام کند که چرا این زمان را انتخاب کرده و با این شیوه، یکباره و بدون اطلاع‌رسانی، افزایش قیمت بنزین را اجرایی کرده است. همچنین دولت باید با شهامت و به زبان مردم، دلایل اتخاذ این تصمیم را اعلام کند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی افزود: دولت باید اعلام کند که آیا آشوب و اغتشاش را پیش‌بینی می‌کرد یا خیر؟ اگر پیش‌بینی کرده بود، چرا تمهیداتی برای جلوگیری از اقدامات پیش‌بینی نشد؟ چرا دولت غافلگیر شده است؛ درحالی‌که دولت باید در سطح جامعه آرامش ایجاد کند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در زمان آقای احمدی‌نژاد یک ماه پیش از هدفمندی یارانه‌ها، رئیس‌جمهور شخصاً چندین‌بار با مردم صحبت کرد؛ نمایندگان و ائمه جمعه توجیه شدند، وزرا در رسانه ملی با مردم صحبت کردند و پس از ایجاد این آمادگی، یک ماه پیش از اجرای طرح، یارانه‌ها به حساب مردم، واریز و سپس آب، برق، گاز و بنزین هدفمند شد.

حسینی شاهرودی خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور باید با گفتار آرام، منطقی و مستدل، توجیهات خود را در خصوص این طرح با مردم در میان بگذارد و در برنامه‌های زنده تلویزیونی در مقاطع منظم حضور یابد؛ مردم ما مردم خوبی هستند. اگر رئیس‌جمهور دلایل قانع‌کننده‌ای بیان کند، مردم مجدداً به دولت اعتماد خواهند کرد./مهر

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر