کد خبر: 7559
A

وزیر دادگستری گفت: دولت آمریکا باید به برجام تمکین و آن را به طور کامل اجرا کند وگرنه بدهکار دنیا و ایران خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، حجت السلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی عصر چهارشنبه در مراسم عزاداری امام رضا (ع) در مسجد محمدی کاشان اظهار داشت: رییس جمهوری جدید آمریکا باید بداند که دوران قبل گذشته است و اگر بخواهد برجام را اجرا نکند باید منتظر اقدام سختی از طرف ایران باشد.

وی ادامه داد: امروز ما با دیروز تفاوت داریم و محکمتر حرف زده و جلوتر می رویم و گام های ما استوارتر از گذشته است و رییس جمهوری جدید آمریکا باید این را درک کند.

پورمحمدی با بیان این که در منطقه پر آشوبی قرار داریم و این همه لشکرکشی و جنگ افروزی ها در منطقه به خاطر زمین گیر کردن جمهوری اسلامی است افزود: ایران اسلامی امروز در اوج اقتدار، امنیت و انسجام است و ملت ایران در این منطقه پرآشوب با امنیت و سلامتی کامل زندگی می کنند.

وزیر دادگستری تصریح کرد: امروز با حضور بیش از دو میلیون زائر در مراسم اربعین حسینی در عراق در عین نا امنی و اقدام های تروریستی ،جلوه ای از شکوه و اقتدار خود را نشان دادیم و ثابت کردیم که عاشق ائمه اطهار، شهادت طلب و مقاوم هستیم.

وی گفت: امروز ایران با داعش و ایادی آن ها در حال جنگ است که با اقدام های تروریستی می خواهند مانع انتقال پیام انقلاب اسلامی ایران شوند و با جنگ دین علیه دین می خواهند به اسلام حقیقی ضربه بزنند.

وی ادامه داد: امروز به برکت توسل به ائمه اطهار و وجود ولایت فقیه در کشور، اگر چه شاهد کمبودهایی هستیم ولی در اوج اقتدار و امنیت هستیم.

وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران خشکسالی و کمبود آب در کشور بیان کرد: به اذعان کارشناسان، بارندگی امسال حدود 70 درصد کمتر از سال گذشته و از میانگین 40 سال گذشته حدود 50 درصد کمتر است و این زنگ خطری برای ما به شمار می رود.

پورمحمدی تصریح کرد: یکی از مشکلات جامعه امروز ما ضعف در برنامه ریزی است و باید با برنامه ریزی صحیح و درست مصرف کردن آب، مشکل کم آبی را مدیریت کنیم.

منبع: ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر