کد خبر: 76135
A

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به احضار سفیر کشورمان در پاریس گفت: فضاسازی فرانسوی‌ها نمی‌تواند مانع رسیدگی به پرونده‌ جاسوسان شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ «سیدعباس موسوی» سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسشی در خصوص اقدام وزارت خارجه فرانسه در فراخوانی سفیر کشورمان در پاریس و بیانیه آنها گفت: بیانیه وزارت خارجه فرانسه در خصوص یک تبعه ایرانی، اقدامی مداخله‌جویانه بوده و درخواست فرانسه را فاقد مبنای حقوقی می دانیم؛ زیرا فرد مورد نظر (فریبا عادل‌خواه) تبعه ایران است و به اتهام «ارتکاب اعمال جاسوسی» بازداشت شده است.

 

او ادامه داد: وکیل فریبا عادل‌خواه از جزئیات پرونده اطلاع داشته و پرونده او توسط قوه قضائیه در دست بررسی است.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان همچنین در خصوص یک تبعه فرانسوی (رونالد مارشال) نیز که با اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» بازداشت است، تاکید کرد: او تاکنون چند بار دسترسی کنسولی داشته است و وکیل وی از اتهاماتش مطلع بوده و با مقامات قوه قضائیه در ارتباط است.

 

موسوی تاکید کرد: فضاسازی‌ها نمی‌تواند مانع رسیدگی به این پرونده‌ها توسط قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران شود؛ به خصوص در رابطه با اتهامات امنیتی که به این دو فرد وارد شده است.

 

گفتنی است، روز جمعه وزارت خارجه فرانسه ضمن احضار بهرام قاسمی، سفیر ایران در پاریس، خواستار آزادی فوری این دو فرد که به دلایل امنیتی در بازداشت بوده و پرونده آنها توسط سیستم قضائی کشورمان در حال پیگیری است، شد./مهر

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر