کد خبر: 7685
A

روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی نوشت رهبران اپوزیسیون سوریه برای پایان جنگ در حلب در حال مذاکره با نمایندگان روسیه در ترکیه هستند و ظاهرا آمریکا از این مذاکرات اطلاعی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، مذاکرات مذکور به میانجیگری ترکیه در آنکارا انجام می‌شود و به گفته چهار تن از مقام‌های اپوزیسیون سوریه که خواستند نامشان فاش نشود، واشنگتن در این مذاکرات حضور ندارد.

یکی از منابع سوری گفت: روس‌ها و ترک‌ها اکنون بدون اطلاع آمریکا مذاکره می‌کنند. واشنگتن اصلا در این مذاکرات حضور ندارد و اصلا نمی‌داند که چه اتفاقی در آنکارا رخ می‌دهد.

 این اولین بار نیست که اپوزیسیون سوریه با طرف‌های روس دیدار می‌کند اما بی‌سابقه است که چندین گروه شورشی در این گفت‌وگوها شرکت کنند.

با این حال فایننشال تایمز گزارش داد، ظاهرا مذاکرات دستاورد چندانی نداشته است اما این حقیقت که آنها بدون مشارکت آمریکا مذاکره می‌کنند، نشان می‌دهد که تغییرات سیاسی‌ای در خاورمیانه در حال وقوع است.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت که روسیه و ترکیه مرتبا با گروه‌های مختلفی در سوریه در تماس هستند. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه هم در واکنش به گزارش فایننشال تایمز گفت: آمریکا خودش را منزوی کرده است و ما سال‌هاست که با اپوزیسیون سوریه در ترکیه مذاکره می‌کنیم و این خبر جدیدی نیست.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر