کد خبر: 76859
A
محمود صادقی:

محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس، با تاکید بر اینکه اقدام تلافی‌جویانه ایران و حمله به پایگاه نظامی آمریکا در 2 منطقه عین‌الاسد و الانبار در عراق دفاع مشروع محسوب می‌شود، گفت: حمله ایران به 2 پایگاه نظامی آمریکا در عراق به منزله دفاع مشروع از خود و منطبق با قرآن و طبق ماده 51 منشور ملل متحد است.

به گزارش دیده بان ایران؛ «انتقام سخت» از آمریکا به تلافی ترور شهید سردار سلیمانی، وعده مسئولان عالیرتبه و مقامات نظامی کشور به مردمی بود که مطالبه مقابله به مثل داشتند. به همین دلیل پیش از اینکه پیکر سردار سلیمانی به خاک سپرده شود، سپاه در اقدامی مقابله‌جویانه وعده صادق خود را عملیاتی کرد.

 

2 پایگاه نظامی آمریکا در عین‌الاسد و الانبار عراق مورد حمله موشک‌های سپاه قرار گرفت تا آمریکا بفهمد ایران درباره منافع ملی خود با کسی شوخی ندارد.

 

اقدامی که واکنش‌های مختلف داخلی و خارجی را برانگیخته است و البته نیروهای نظامی ما تهدید کرده‌اند در صورتی که آمریکا به فکر تلافی بیفتد و بر شرارت خود در منطقه ادامه دهد، پاسخ‌شان این بار از شدت و قاطعیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

 

محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس،  درباره حمله مقابله‌جویانه سپاه‌پاسداران و حمله به پایگاه نظامی آمریکا در 2 منطقه عین‌الاسد و الانبار عراق گفت: همان‌طور که دکتر ظریف اعلام کردند، این اقدام جمهوری اسلامی ایران یک اقدام در چارچوب دفاع مشروع محسوب می‌شود و منطبق بر مبانی دینی ما و مقابله به مثل است که در قران کریم به آن توصیه شده است.

 

عضو فراکسیون امید مجلس اظهار کرد: اقدام تلافی‌جویانه ایران علاوه بر اینکه دفاع مشروع از خود تلقی می‌شود، منطبق با ماده 51 منشور ملل متحد است که اعلام می‌کند هر یک از اعضای متحد مورد حمله مسلحانه قرار بگیرد می‌تواند از خودشان دفاع کنند.

 

این نماینده حقوق‌خوانده اصلاح‌طلب مجلس تاکید کرد: اقدام آمریکا مبنی بر ترور شهید سردار سلیمانی و همراهانش محرز است و ترامپ اعلام کرده که با دستور مستقیم او صورت گرفته. این اقدام تروریستی برخلاف قوانین حقوق بین‌الملل و تروریسم دولتی است.

 

 واکنش سپاه به ترور شهید سلیمانی، مورد انتظار مردم ایران و جهان بود

 

صادقی با اشاره به تاکید مقامات کشور به گرفتن انتقام سخت تصریح کرد: هم رهبری و هم دیگر مسئولان عالیرتبه نظام اعلام کردند که به این اقدام تروریستی واکنش نشان خواهیم داد و انتقام می‌گیریم. که این اتفاق افتاد. بنابراین واکنش سپاه به این اقدام واکنشی کاملاً مورد انتظار مردم ایران و جهان بود.

 

این نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس، اقدام تلافی‌جویانه ایران در مقابل ترور سردار سلیمانی و حمله به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق را اقدامی کاملاً بجا، هوشمندانه و مناسب ارزیابی کرد.

 

پاسخ مقابله جویانه ایران، مقتدرانه، هوشمندانه و بجا بود

 

صادقی حمله به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق را حاوی پیامی دانست و افزود: این اقدام تلافی‌جویانه‌ حاوی این پیام بود که ایران در دفاع از منافع ملی خودش کوتاه نمی‌آید و پاسخش مقتدرانه، هوشمندانه و بجاست.

 

ایران برای مقابله با تهدیدات آمریکا در منطقه از توانایی بالایی برخوردار است

 

عضو فراکسیون امید مجلس با یادآوری تهدیدات اخیر و شرارت‌بار ترامپ مبنی بر حمله به مراکز فرهنگی ایران اظهار کرد: ترامپ در اظهاراتی شرارت‌بار و گستاخانه گفته بود 52 نقطه فرهنگی و مهم ایران را مورد هدف قرار خواهد داد و این موضع‌گیری سپاه و حمله به پایگاه نظامی آمریکا در عراق نشان داد ایران از توانایی بالایی برای مقابله با تهدیدات آمریکا در منطقه برخوردار است./ اعتمادانلاین

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر