کد خبر: 77041
A

عضو هیات رییسه مجلس بیانیه ۱۸۶ نماینده در همدردی با خانواده داغدار حادثه هواپیمای اوکراین و اعلام حمایت از نیروهای نظامی و سپاه را قرائت کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ احمدامیرآبادی فراهانی، در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۲ دی ماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه ۱۸۶ نماینده در همدردی با خانواده‌های داغدار حادثه هواپیمای اوکراین و اعلام حمایت از نیرو‌های نظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را قرائت کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسمه تعالی

شکستن اقتدار و هیبت استکباری دولت جنایتکار آمریکا در پاسخ به مطالبات میلیون‌ها ایرانی غیرتمند توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که اولین میوه و ثمره خون یکی از پاکترین فرماندهان سپاه که جوهره وجودی او و دیگر همرزمانش فدا شدن در پای ملتی است که ده‌ها سال است برای حفظ اقتدار خود هزینه می‌دهد، جهان را در بهت و حیرت فرو برد و برای اولین بار بعد از جنگ جهانی دوم که در سابقه جنایتکارانه آمریکا ۵۳ مورد حمله و لشگرکشی به گوشه و کنار دنیا بود، دنیا شاهد اقدام شجاعانه، مقتدرانه، مبدرانه و دقیق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قهرمان بود.

شیرینی این پیروزی بزرگ در کام ده‌ها میلیون ایرانی قهرمان بود که خبر ناگوار و اندوهبار هواپیمای مسافری اوکراین که در آن عزیزانی از ایران اسلامی و دیگر کشور‌ها بودند، تلخی و اندوهی را بر جانمان نشاند که کمترین اثر آن چشمانی اشکبار با قلوبی شکسته بود.

عمیقاً با خانواده‌های شهدای گرانقدر همدردی کرده و در غم و اندوه آن‌ها شریک هستیم و از مردم شریف ایران اسلامی انتظار داریم با شکوه تمام در مراسم ترحیم آن عزیزان شرکت نمایند.

ما نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از اینکه همسنگران شهید سرافراز سپهبد قاسم سلیمانی با صداقت تمام اعلام نمودند که این اقدام در اثر اشتباه انسانی بوده و خود را مسئول می‌دانند، تشکر می‌نماییم. خضوع و تکریم سردار سرافراز سپاه اسلام سردار سرلشگر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جلسه غیرعلنی امروز مجلس در سخنانی که از عمق صداقت ایشان نشأت می‌گرفت و لاجرم بر دل می‌نشست، بیانگر این واقعیت است که سپاهیان سبزپوش و عزیزمان خود را فدایی مردم می‌دانند و این افتخار را بر خود می‌دانند و در کنار مردم و خانواده‌های داغدار این شهدای عزیز، به آمریکا که از هر فرصتی برای ضربه زدن به ملت قهرمان ایران اسلامی سوءاستفاده می‌کند، اعلام می‌داریم که فراموش نمی‌کنیم در یک رویارویی شرافتمندانه و مقتدرانه با رژیم آمریکای جنایتکار و انگلیس پلید هستیم و اجازه نمی‌دهیم اشتباه یک عضو خانواده باعث سوءاستفاده دشمنان گردد.

در پایان از مسئولان مرتبط درخواست داریم با پذیرش صادقانه این مسئولیت توسط فرمانده مربوطه قضیه را خاتمه یافته تلفی نکنند، زیرا ابهاماتی است که احتمال خرابکاری و استفاده از تکنولوژی‌های جنگ افروزی را منتفی نمی‌کند.

حمایت قاطع و همه جانبه ما از سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی ابدی است و در خاتمه نمایندگان ملت خواستار هستند به قربانیان حادثه عنوان شهید اطلاق شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر