کد خبر: 77178
A

عضو هیئت‌رئیسه مجلس از تقدیم طرح دوفوریتی کاهش روابط دیپلماتیک با انگلیس به این هیئت خبر داد.

به گزارش دیده بان ایران؛ احمد امیرآبادی‌ فراهانی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از طرح دو فوریتی جمعی از نمایندگان مجلس برای کاهش سطح روابط دیپلماتیک با کشور انگلیس خبر داد و گفت: این طرح با امضای بیش از ۱۰۰ تن از نمایندگان مجلس تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شده است.

وی افزود: در این طرح نمایندگان مجلس خواهان کاهش سطح روابط دیپلماتیک با کشور انگلیس از سطح سفیر، به سطح کنسولی شده‌اند.

عضو هیئت‌ رئیسه مجلس ادامه داد: طرح دو فوریتی کاهش سطح روابط ایران با کشور انگلیس از سطح سفیر به سطح کنسولی در یک ماده واحده و یک تبصره تدوین شده است.

امیرآبادی تأکید کرد: این طرح از سوی نمایندگان مجلس تقدیم هیئت‌ رئیسه شده و در نوبت اعلام وصول قرار دارد.

متن کامل این طرح به شرح زیر است:

ماده واحده - پس از تصویب این قانون دولت مکلف است سطح مناسبات سیاسی با کشور انگلستان را تا حد کنسولی کاهش دهد و ارتقای مجدد مناسبات فقط با تصویب مجلس امکان‌پذیر است.

تبصره - وزارت امور خارجه مکلف است اقدامات حقوقی و قضایی و سیاسی لازم را برای استیفای حقوق ملت ایران در دادگاه‌ها و مجامع بین‌المللی پیگیری و هر سه ماه یک بار گزارش آن را به کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

براساس این گزارش،تعدادی از امضاکنندگان طرح نمایندگان مجلس برای کاهش سطح روابط دیپلماتیک با کشور انگلستان به خبرنگار خبرگزاری تسنیم گفته‌اند که در پی حضور سفیر این کشور در تجمع مقابل دانشگاه امیرکبیر، خواهان شدیدترین برخوردها با انگلیس هستند و این طرح نیز در همین راستا تدوین شده است./ تسنیم

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر