کد خبر: 78426
A
دیده بان ایران رویکرد احزاب کمتر شناخته شده جریان اصلاحات در انتخابات را بررسی می کند؛

با وجود آنکه شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان و اغلب احزاب این جریان اعلام کرده اند توانایی ارائه لیست، به دلیل رد صلاحیت های گسترده ندارند. اما برخی احزاب اصلاح طلب تاکید بر حضور در انتخابات حتی با وجود چند کاندیدا دارند.ظاهراً احزابی مانند کارگزاران، حزب کار، خانه کارگر، اطرافیان راه چمنی و افراد و احزاب کمتر شناخته شده سعی دارند تشکیلاتی راه انداخته و نام "اصلاح طلبی" بر آن بگذارند...

به گزارش دیده بان ایران؛ با وجود آنکه شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان و اغلب احزاب این جریان اعلام کرده اند توانایی ارائه لیست، به دلیل رد صلاحیت های گسترده ندارند. اما برخی احزاب اصلاح طلب تاکید بر حضور در انتخابات حتی با وجود چند کاندیدا دارند.ظاهراً احزابی مانند کارگزاران، حزب کار، خانه کارگر، اطرافیان راه چمنی و افراد و احزاب کمتر شناخته شده سعی دارند تشکیلاتی راه انداخته و نام "اصلاح طلبی" بر آن بگذارند  

 

حسین کمالی، دبیر کل حزب اسلامی درباره سازوکار حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس، گفت: هنوز جلسه‌ای که نتیجه مشخصی داشته باشد میان احزاب اصلاح‌طلب برگزار نشده اما قرار است در روزهای آینده گفتگوهایی صورت گیرد و بر اساس آن ائتلاف تشکیل شود.

وی افزود: در روزهای آینده و پس از گفتگوهای نهایی تصمیمات لازم اتخاذ شده و اقدامات نهایی صورت خواهد گرفت.

کمالی درباره مخالفت شورای عالی سیاستگذاری و برخی احزاب اصلاح‌طلب با تشکیل ائتلاف و اصرار بر عدم حضور در انتخابات گفت: طبیعتاً بخشی از احزاب که تقاضا دارند فهرستی از سوی اصلاح‌طلبان ارائه نشود کسانی هستند که کاندیدا ندارند. برخی از این‌ها هم رسماً اعلام کرده‌اند چون کاندیداهای ما تایید صلاحیت نشدند لیست نمی‌دهیم.

وی همچنین گفت: با این حال احزابی هستند که کاندیداهایی هم در تهران و هم در شهرستان‌ها دارند، بنابراین در روزهای آینده و در جلسات میان احزاب اصلاح‌طلب درباره اینکه فهرست ائتلاف چگونه و شامل چه کسانی باشد بحث خواهد شد و ساز و کار مشارکت در انتخابات تعیین خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید:

حزب کارگزاران لیست مستقل می‌دهد!

افضل موسوی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران: نامزد اصلاح‌طلب کم نداریم/ مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران: در مجموع کشور ۵ تایید صلاحیت‌شده داریم

 

 

 

رحیمی: منحط‌ترین رویکرد، تحریم انتخابات است

همچنین عضو فراکسیون امید مجلس گفت: منحط ترین رویکرد تحریم انتخابات است که نشان از بی اطلاعی از واقعیت جامعه دارد.

عضو فراکسیون امید در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: جماعت خارج از ایران در توهم اثرگذاریشان خواستار تحریم انتخابات شده‌اند.

وی تاکید کرد: منحط ترین رویکرد تحریم انتخابات است که نشان از بی‌اطلاعی از واقعیت جامعه دارد. اگرچه گلایه‌ها و نقدهای جدی در فرآیند انتخابات وجود دارد، اما مشارکت در انتخابات همچنان بهترین مسیر اصلاحی برای بهبود شرایط است.

گفتنی است روز گذشته هم یدالله طاهرنژاد عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری مهر اعلام کرد که کارگزارانی ها قصد دارند طی چند روز آینده لیست مستقل ارائه کنند.

این در حالی است که کل نامزدهای تایید صلاحیت شده در سراسر کشور پنج نفر است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر