کد خبر: 7846
A

رهبر حزب سبز آمریکا گفت که به علت مخارج سنگین درخواست شده از سوی دادگاه، از طرح درخواست بازشماری آرا در ایالت پنسیلوانیا صرف‌نظر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران به نقل از بی‌بی‌سی، «جیل استاین» گفته است که قادر نیست مبلغ یک میلیون دلاری که برای بازشماری آرا از سوی دادگاه درخواست شده را تامین کند.

جیل استاین، رهبر حزب سبز و نامزد ریاست جمهوری در یک هفته گذشته با گسترش حمایت از کارزاری برای بازشماری آرا در سه ایالت ویسکانسن، میشیگان و پنسیلوانیا مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت و توانست در دو ایالت میشیگان و ویسکانسن رسما درخواست بازشماری آرای انتخابات هشتم نوامبر را ثبت کند.

وی در توییتی نوشت: «هزینه‌های بازشماری آرا خیلی گران است چرا که رهبران قبلی نخواسته‌اند برای راه‌اندازی یک سیستم قرن بیست و یکمی شمارش آرا همت کنند.»

استاین گفته است که تصمیم خود در مورد انصراف از تسلیم درخواست بازشماری در پنسیلوانیا را در برابر برج معروف ترامپ در نیویورک با عموم در میان خواهد گذاشت.

وی تصریح کرد که که هدف او اطمینان از سلامت سیستم رای‌گیری است. بعضی کارشناسان کامپیوتری از احتمال هک شدن دستگاه‌های رای‌گیری سخن گفته‌اند هرچند این احتمال را اندک می‌دانند.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر