کد خبر: 78695
A

۸ حزب اصلاح طلب برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی با برگزاری نشست خبری، لیست مشترک ۳۰ نفره خود را برای حوزه انتخابیه تهران منتشر کردند.

به گزارش دیده بان ایران؛ براساس تصمیم پانزدهم بهمن ماه شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان، احزاب می‌توانند از حق قانونی خود برای رقابت حداقلی در انتخابات دوم اسفندماه مجلس یازدهم استفاده کنند. به همین دلیل، شورای عالی اصلاح طلبان با بیان اینکه این جبهه در تهران لیستی ارائه نمی‌دهد، از احزاب و شوراهای اصلاح‌طلبان استان‌­ها خواست متناسب با واقعیات صحنه‌ رقابت، راسا و به شکل اقتضایی نسبت به معرفی نامزدها و کمک به حضور پررنگ مردم، نهایت سعی و تلاش خود را مبذول دارند.

پس از این تصمیم، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری و رییس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از عزم خود برای ارائه لیست در حوزه انتخابیه تهران خبر داد. موضعی که با واکنش برخی از اصلاح‌طلبان چون علی صوفی دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات مواجه شد.  

تا اینکه عبدالواحد موسوی لاری نایب رئیس شورای‌عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان از این تصمیم حمایت کرد و با بیان اینکه حضور در انتخابات راهبرد قطعی و دادن لیست اقتضایی است، یادآور شد: اعضای شورای عالی مقرر کردند احزاب با نام خود در انتخابات شرکت کنند و در صورتی که چند حزب تصمیم بگیرند لیست بدهند، نباید از سوی احزاب دیگر مورد نکوهش قرار گیرند. فضای انتخابات به دلیل ردصلاحیت، یخ زده و غیرمشارکتی است و درچنین شرایطی که لیست اجماعی نداریم نباید لیست مورد تایید احزاب از سوی دیگر احزاب نفی شود.

در این چارچوب پیش از ظهر امروز- شنبه- حزب مردم سالاری، حزب اسلامی کار، مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، خانه کارگر، انجمن اسلامی معلمان، مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، حزب وحدت و همکاری، حزب کارگزاران انقلاب اسلامی و حزب آزادی با ارائه لیستی مشترک برای پایتخت وارد رقابت های انتخاباتی دور یازدهم مجلس شورای اسلامی شدند. انتخاباتی که طبق برنامه کمتر از ۵ روز دیگر با حضور ۱۴۵۳ نامزد در تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس برای کسب ۳۰ کرسی مجلس برگزار می شود.

لیست مورد توافق ۸ احزاب اصلاح طلب برای انتخابات از داوطلبانی به شرح زیر تشکیل شده است:

مجید انصاری عضو مجمع روحانیون مبارز،

مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم سالاری،  

علیرضا محجوب دبیر کل خانه کارگر،

داود محمدی دبیرکل انجمن اسلامی معلمان

 محمد حسین مقیمی

 محمد رضا راه چمنی دبیرکل حزب وحدت و همکاری اسلامی

محمدرضا نجفی نماینده مجلس

محمد رضا بادامچی از حزب اسلامی کار

علی داستانی عضو حزب همبستگی

سهیلا جلودارزاده عضو خانه کارگر

 امیر عسگری عضو مجمع فرهنگیان ایران اسلامی

 افشین علا فعال فرهنگی

پروانه مافی عضو حزب کارگزاران

اعظم صمصامی عضو مجمع فرهنگیان

سعید باقری عضو کانون وکلا

 محمد هادی انتشار فعال اصلاح طلب

فریده اولاد قباد نماینده مجلس

فخرالدین صابری از نمایندگان ادوار

محمد رضا شریفی اقتصاددان

 زهرا ساعی عضو خانه کارگر

محمد علی وکیلی نماینده مجلس

سید فرید موسوی نماینده مجلس

محمد حسین شیخ محمدی از حزب ندا

وحید توتونچی فعال اصلاح طلب

 حسن انصاری از حزب آزادی

علی حسین رضائیان عضو انجمن مدرسین دانشگاه ها

ابوالفضل سروش نماینده مجلس

 حبیب سهرابی از سازمان نظام مهندسی

 مهدی شیخ نماینده مجلس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر