کد خبر: 7877
A

قائم مقام وزیر کشور گفت: وزارت کشور به عنوان مسوول امنیت کشور وظیفه دارد استانداران را برای تامین امنیت کمک کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، محمدحسن مقیمی در نشست شورای اداری استان بوشهر که جهت معرفی معاون جدید سیاسی و امنیتی استاندار بوشهر برگزار شد اظهار کرد: دولت تعهداتی در قبال ملت دارد که باید تمام وقت خود را بگذارد که با کمک مدیران کل و دستگاه‌های اجرایی آن وظایف را به نحو مطلوب به انجام برساند.


وی تامین امنیت را از مهم‌ترین وظایف دولت ذکر کرد و ادامه داد: در سایه امنیت است که کشور به اهداف خود دست می‌یابد و وزارت کشور به عنوان مسوول امنیت کشور وظیفه دارد استانداران را برای تامین امنیت کمک کند. در شرایطی که ناامنی در کشورهای همسایه ما بیداد می‌کند و جنگ جان انسان‌های زیادی را می‌گیرد با تلاش مسؤولان امنیتی کشور، شاهد امنیت پایداری در مرزهای کشور هستیم. باید از همه کسانی که در برقراری امنیت سهم دارند قدردانی کنیم و بدانیم که یکی از وظایف مهم استانداران تامین امنیت است.


مقیمی با بیان اینکه معاون امنیتی استانداری بیشترین نقش را در برقراری امنیت دارد، بیان کرد: یکی دیگر از وظایف استانداران توجه به سرمایه اجتماعی است و در این راستا سازمان امور اجتماعی کشور شکل گرفته و استانداران در این سازمان نقش تعیین کننده‌ای برای کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند.


وی بیان کرد: همچنین معاون سیاسی نقش مهمی در برگزاری مطلوب انتخابات دارد که باید کمک شایانی به استاندار داشته باشد، باید در امر انتخابات شبانه‌روزی تلاش کرد تا انتخابات با مشارکت حداکثری مردم انجام شود.


قائم مقام وزیر کشور با اشاره به اینکه بوشهر از استان‌های مهم و امید کشور است، گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و حجم سرمایه‌گذاری‌ها در استان بوشهر، این استان از اهمیت بالایی برای کشور برخوردار است.

 

مقیمی در ادامه با بیان اینکه باید در سایه وحدت وظایف خود را در راستای اهداف نظام اسلامی انجام دهیم اظهار کرد: در ارزیابی معاونان سیاسی امنیتی کشور اقدامات حقیقی معاون سابق استاندار بوشهر در رده بالای جدول بود و باید از خدمات ایشان قدردانی کنیم و اکنون هم در استان البرز منشا خدمات اثر و خیر است.


وی در پایان با اشاره به سوابق اجرایی و مدیریتی عبدالکریم گراوند معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر افزود: آقای گراوند 15 سال در شهرستان‌های مختلف فرماندار بوده و 3 سال هم در وزارت کشور فعالیت می‌کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر