کد خبر: 78847
A

سعید جلیلی، شامگاه یکشنبه در اجتماع مردم اصفهان که به مناسبت چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی برگزار شد، گفت: یکی از افتخاراتی که در این دوره نصیب ملت ایران شده است توفیق رابطه معنوی با خداوند و علاقه به خاندان نبوت به‌ ویژه حضرت زهرا (س) است که در این چند دهه گذشته شدت آن عمیق‌تر هم شده است.

به گزارش دیده بان ایران؛ وی ادامه داد: ملت ما این افتخار و توفیق را پیدا کرد که این پیام را پس از قرن‌ها به گوش جان بشنود و به این پیام لبیک گوید و به این نتیجه برسد که اگر جهاد را مبنای عمل خود قرار دهد چگونه عزتی به دست خواهد آورد، نمونه این عزت برای شهید سردار سلیمانی نمایان شد.

وی در ادامه تصریح کرد: این مسأله بسیار مهم است که کسی مثل شهید قاسم سلیمانی روستایی در پرتو این انقلاب چنان عزت و قدرتی پیدا می‌کند که رئیس کشوری که خود را ابرقدرت می‌داند اعتراف می‌کند که تصمیم به هدف گرفتن این فرد گرفته‌ایم و برای مقابله با او مستأصل می‌شدند.

جلیلی بیان داشت: رئیس قبلی آن‌ها یعنی اوباما هنگامی‌که کارنامه عملکرد خود را که ارائه می‌کرد گفت که ما نتوانستیم با گذشت ۵ سال از حضور در سوریه موفقیتی کسب کنیم زیرا کسی مثل سلیمانی در آن‌جا حضور داشت.

جلیلی خاطرنشان کرد: در شرایطی که دشمن رسماً اعلام می‌کند که ما به دنبال فشار حداکثری بر ایران هستیم، تنها انتخاب قوی و نقطه‌زن جواب‌گو است و این انتخاب قوی است که تحریم‌های دشمن را هدف‌گیری کرده و آن‌را بی‌تأثیر می‌کند و در این شرایط است که هر رأی یک موشک نقطه زن می‌شود البته در صورتی که درست و دقیق باشد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: ملت زمانی می‌تواند یک مجلس قوی پدید آورد که بداند اولویت‌های ۴ سال آینده کشور چیست و چه مسائلی باید در این زمان حل شود و راه‌حل این مسائل نیز چیست.

وی افزود: یک نماینده مجلس اختیار دارد که راجع به چگونگی هزینه شدن بودجه که چیزی حدود ۴٠٠ هزار میلیارد تومان است تصمیم گیرد لذا رأی هر فرد به مانند یک چک سفید امضا برای چگونگی تخصیص این بودجه است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی بیان داشت: امروز نزدیک به ۵٠ درصد از مردم ایران تا به حال حتی یک ریال هم تسهیلات بانکی نگرفتند، ۴٠ درصد مردم نیز ١٠ درصد تسهیلات بانکی گرفتند ولی ١٠ درصد دیگر به میزان ٩٠ درصد تسهیلات را به خود اختصاص داده‌اند و ما اگر از عدالت صحبت می‌کنیم به این مشکل جدی نیز باید توجه کنیم./ فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر