کد خبر: 7923
A

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین در مورد قطعیت اجماع اصولگرایان و کاندیداتوری قالیباف برای انتخابات ریاست جمهوری 96 گفت: فعالیت‌های اصولگرایان تا به حال به این معنا نبوده است که قطعا در مورد آقای قالیباف به جمع بندی رسیده باشیم اما امیدواریم پس از بررسی‌های لازم بتوانیم کاندیدای نهایی واحدی برای اصولگرایان معرفی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، محمدرضا باهنر در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین که عصر امروز یکشنبه در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) برگزار شد، در پاسخ به سوالی در مورد نظر اصولگرایان برای معرفی قالیباف به عنوان کاندید واحد گفت: اصولگرایان هنوز به نظر نهایی نرسیدند امابه طور کل اعتقاد من این است کاندیداهایی که قبلا به صحنه آمدند و خود را در معرض آزمایش قرار دادند و وضعشان مشخص شده است. دیگر نامزدی‌شان تکرار نشود. البته این موضوع در مورد آقای قالیباف فرق می‌کند.

وی با اشاره به این که میزان رای آقای قالیباف در انتخابات سال 84 و 92 بعد از فرد منتخب بوده است تصریح کرد: به نظر می‌رسد آقای قالیباف یکی از مصادیقی باشند که نامزدی‌شان برای انتخابات ریاست جمهوری باز هم قابل بررسی است.

باهنر با بیان این که اصولگرایان دو شاخصه‌ی مهم کارآمدی و امکان جلب و جذب آراء را برای معرفی کاندیدای  واحد مد نظر دارند، افزود: اگر کسی هر دوی این پارامترها را داشته باشد کاندید نهایی اصولگرایان خواهد بود.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین، در مورد سخنگوی اصولگرایان برای اعلام مواضع این جریان در مورد انتخابات ریاست جمهوری سال 96 گفت: اول باید در جریان اصولگرایی به انسجام و وحدت دست یابیم و تصمیمات لازم اتخاذ شود تا سپس در مورد سخنگو تصمیم گیری شود.

باهنر با بیان این که هنوز ساختار نهایی برای رفتن به سمت انتخابات ریاست جمهروی در جریان اصولگرایی نهایی نشده است افزود: فعلا به طور مثال آقای مصباح از طرف جامعه روحانیت اعلام موضع می‌کنند و گاهی نیز آقایان حداد و افراد دیگری از سوی جبهه پایداری و جبهه پیروان مسائلی را مطرح می‌کنند که هیچ کدام از این نظرات نظر اجماعی جریان اصولگرایی نیست.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ایران با بیان اینکه وقتی ساختار نهایی انتخاباتی در جریان اصولگرایی شکل گیرد علنی خواهد شد، تصریح کرد: پس از شکل گیری ساختارنهایی ریاست شورا و سخنگو مشخص می‌شود  و ان‌شاء الله در نهایت به کاندیدا واحد نیز برسیم.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین در مورد سرتیم اصولگرایان برای انتخابات پیش رو گفت: اینجا سر و ته خیلی مهم نیست، و آنچه اهمیت دارد این است که همه جریانات اصولگرایی در یک دایره نزدیک هم باشند و هیچ کدام احساس نکنند که خارج از گود هستند و در نهایت نظر جمع اعلام شود. پس آنچه اهمیت دارد شکل گیری اجماع در بین اصولگرایان است.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر