کد خبر: 7930
A
حجت‌الاسلام مازنی در دانشگاه شریف:

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: جوانان ما و ملت ریشه‌دار و تاریخی ایران اجازه مداخله بیگانگان در امور داخلی کشورش را نمی‌دهد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی دیده بان ایرانٰ حجت‌الاسلام احمد مازنی عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی عصر امروز (یکشنبه 14 آذرماه) در مراسم روز دانشجو در دانشگاه صنعتی شریف با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 16 آذر سال 1332 گفت: سه مسئله در درون واقعه 16 آذر وجود دارد اولین مسئله مقابله با سلطه بیگانه بود. جوانان ما و ملت ریشه‌دار و تاریخی ایران اجازه مداخله بیگانه را در امور داخلی‌اش نمی‌دهد. 

وی افزود: فرقی نمی‌کند این بیگانه، انگلیس، چین، روسیه و یا آمریکا باشد. ما برای استقلالمان صدها شهید دادیم و همیشه از استقلال خود دفاع می‌کنیم. 

عضو فراکسیون امید با اشاره به اینکه مسئله بعدی مقاومت دانشگاهیان در برابر استبداد داخلی بود، تاکید کرد: رژیمی که متکی به ملت نباشد به قدرتهای بیگانه وابسته می‌‌شود و چنین رژیمی از روشهای استبدادی استفاده می‌کنند دانشجویان همانطور که زیر بار استبداد خارجی نمی‌روند زیر بار استبداد داخلی هم نمی‌روند همه شهدای انقلاب در کنار مبارزه با استعمار خارجی با استبداد هم مبارزه کردند.

حجت‌الاسلام مازنی با بیان اینکه در 16 آذر سال 32 به حریم دانشگاه تجاوز شد، گفت: نیروهای چکمه‌پوش گارد وارد محوطه دانشگاه شدند و جوانان دانشجو در آن مقطع اجازه تعرض به دانشگاه توسط آنها را ندادند و حاضر شدند برای مقابله با آنها از سلامت‌شان بگذرند. 

وی افزود: امروز هم جامعه ما پس از سالها مبارزه و تلاش از دوران مشروطه، نهضت ملی شدن نفت و انقلاب و در پی حرکتهای اصلاحی، عقلای جامعه در عرصه سیاست و اجتماع نگاهشان به این مسئله است. 

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی خاطرنشان کرد: ما در مجلس، تشکل‌ها در دانشگاه‌ها و دولت‌ها باید مراقب باشیم بیگانگان چشم طمع به وطن نداشته باشند. هر انسانی غیرمعصومی در معرض استبداد است. حتی معصوم(ع) هم در قبال اختیاراتش به مردم پاسخگوست و سوال مردم را جواب می‌دهد. 

عضو فراکسیون امید با بیان اینکه ما در سراسر کشور مفتخر به این هستیم امن‌ترین کشور را داریم، گفت: مشاورین نظامی ما در مقابل با تروریسم قویتر از هر کشوری حضور دارند. ما باید مراقب باشیم همچنان که در دانشگاه امنیت دانشگاه را می‌خواهیم فضای دانشگاه‌ها فضای علم، پژوهش و فرهنگ باشد و ما دانشگاه امنیتی نمی‌خواهیم. 

وی افزود: من طرح گفت‌وگوی ملی را کلید زدم و عقلای اصولگرا هم از آن استقبال کردند. ما نیاز به همگرایی داریم و چرا به جای اینکه از تریبونها با هم حرف بزنیم رودررو حرف نزنیم. 

حجت‌الاسلام مازنی در ادامه برنامه در پاسخ به سوال دانشجویی درباره مسئله رفع حصر گفت: من معتقدم آنچه که در 88 رخ داد بازی باخت- باخت بود و از سال 92 بنا را بر این گذاشتیم بازی برد - برد داشته باشیم و باید با رفتار همگرایی مسائل را حل کنیم. 

عضو فراکسیون امید درباره فعالیت‌ محمدرضا عارف در مجلس و نقش وی گفت: عارف تمام وقتش را در مجلس به اداره فراکسیون می‌گذارد و برنامه مصوبی به نام «برجا» در دستور کار داریم و عارف در تبدیل آن به قانون تلاش می‌کند. 

وی درباره مسئله لغو کنسرت‌ها و لغو سخنرانی‌ها گفت: لغو کنسرت و سخنرانی از یک جهت و در یک راستاست چرا که یک کار طبیعی و مشروع منع می‌شود. من اینجا عرض می‌کنم تعطیلی کنسرت و تعطیلی هر برنامه اجتماعی و سیاسی فرقی نمی‌کند و این مسئله بیشتر از همه به کسانی آسیب می‌زند که این کارها را منع می‌کنند. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر