کد خبر: 7931
A
باهنر در نشست خبری:

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: آقای مصباحی‌مقدم از سوی جامعه روحانیت مبارز و همچنین جبهه پایداری و پیروان نظرهای خود را مجزا بیان می‌کنند اما این نظرات، نظر نهایی اصولگرایان نبوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، محمدرضا باهنر در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در صورت پیشنهاد سخنگویی اصولگرایان در انتخابات چه خواهید کرد، گفت: مساله سخنگویی مساله‌ای ثانویه است و در درجه اول باید وحدت اصولگرایان به وجود بیاید و قاعدتا یک نفر سخنگوی این جریان شود و با توجه به اینکه ساختار وحدت هنوز نهایی نشده است، این مساله نیز مشخص نیست.

او در ادامه افزود: ‌آقای مصباحی‌مقدم از سوی جامعه روحانیت مبارز و همچنین جبهه پایداری و پیروان نظرهای خود را مجزا بیان می‌کنند اما این نظرات، نظر نهایی اصولگرایان نبوده است.

باهنر درباره اینکه آیا قبول می‌کند سرتیم اصولگرایان شود، گفت: سر و ته این تیم مهم نیست بلکه مجموعه دایره‌ای است که همه اصولگرایان باید در آن باشند و هیچ گروهی احساس نکند که خارج از گود قرار دارد و مهم اصل تشکیل اجماعی است که به وجود می‌آید.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پیش از این اعلام کردید قالیباف از بقیه کاندیداها متفاوت است آیا این به معنای نظر نهایی اصولگرایان برای کاندیداتوری قالیباف است، گفت: اظهارات من در این مورد این بود که کاندیداهایی که پیش از این خود را به بوته نقد و آزمایش گذاشتند، دیگر نیایند و تکرار نشوند و در پاسخ خبرنگار گفتم قالیباف در سال ۸۴ و ۹۲ بعداز رای منتخب اول قرار داشته و از جمله مصادیقی است که قابل بررسی است. اما این که به قالیباف بگوییم در معرض رای قرار نگیرد، این  گونه نیست .

او با اشاره به شاخصه کاندیدای اصولگرایان گفت: کارآمدی و جذب افکار عمومی از جمله شاخص‌های جریان اصولگرایی است.

در ادامه باهنر با اشاره به نقش دانشجو و جنبش دانشجویی و روز ۱۶ آذر گفت: همه ما وام‌دار طبقه دانشجو هستیم و دانشجویان از قبل از انقلاب و در حین انقلاب و دوران دفاع مقدس نقش‌آفرینی داشتند و آماری که از شهدای دانشجو داریم، آمار سنگین و قابل توجهی است که بسیاری از فرمانداران شهید عموما دانشجو بودند.

او تاکید کرد: دانشجو به دلیل خاستگاه ویژه و دوری از وابستگی‌ها به پست و مقام، به صورت شکوفا شکل گرفته است و قاعدتا نقش مهمی در اجتماع دارند اما متاسفانه در برهه‌هایی برخی علاقمند بودند که طبقه دانشجو سیاسی نباشد.

باهنر افزود: اگر دانشجو سیاسی نباشد و آنها را از سیاست فراری دهند و برخورد انضباطی با آنها داشته باشند، ظلم زیادی به انقلاب و نظام کرده‌اند.

باهنر با اشاره به تاکید امام (ره) درباره دانشجویان گفت: امام فرمودند لعنت بر کسانی که که دانشجو را از سیاست دور نگاه دارند .

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به برگزاری نشست مشترک اصولگرایان با جامعه روحانیت مبارز گفت: سازوکار نهایی، ائتلاف و نشست با جامعه روحانیت مبارز است و قرار بود جامعه روحانیت آن را ایفا کند و از چهره‌های حقیقی و آنهایی که محوریت جامعه را قبول دارند، دعوت به عمل بیاورد و بعد از آنکه به جمع‌بندی رسیدند، از اصولگرایان و جریان‌های موجود در نشست‌هایی به رایزنی بپردازند تا به یک پاسخ مثبت و فراگیر برسند.

او با بیان اینکه در جبهه پیروان نشست‌های فراوانی با آیت‌الله موحدی‌کرمانی، اعضای جامعه روحانیت و بویژه دبیر سیاسی جامعه داشتیم، گفت: مطلع هستیم که جامعه روحانیت مبارز با دیگر جریان‌های اصولگرا دیدار و رایزنی انجام داده است.

باهنر در واکنش به تمدید تحریم‌های آمریکا علیه گفت: از همان اوایلی که بحث مذاکرات با ۱+۵ شروع شد، همواره در جریان مذاکرات آیت‌الله خامنه‌ای تذکراتی دادند که آمریکا و حامیان آن به هیچ وجه قابل اعتماد نیست و ما نیز با این آگاهی شروع کردیم و البته تیم مذاکره‌کننده دقت‌هایی در این امر داشتند اما ممکن است که کافی نبوده باشد.

او در ادامه افزود: امروز که به دوران اجرای برجام و دوران پسابرجام حرکت کردیم باز با بدعهدی و دبه کردن آنها مواجه هستیم که در راس آنها آمریکا قرار دارد که متناقض با برجام و روح برجام اقداماتی انجام می‌دهد.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه روسای قوا و مسئولان کشور وظیفه داریم به همان نسبتی که بدعهدی شده است عمل کنیم، گفت: با توجه به شکست تعهد غرب باید دست به کار شویم؛ به طور مثال باید تعداد سانتریفیوژها را بالا ببریم یا نسل آن را تقویت کنیم و در هر صورت همانطور که مقامات رسمی اعلام کرده‌اند، اولین کسی نیستیم که زیر برجام بزند اما اگر به جایی برسند که برجام خاصیت خود را از دست بدهد، ما هم به قبل از برجام برمی‌گردیم. هیچ‌گاه برگشت از برجام را از روی میز خود برنمی‌داریم .

 او در ادامه گفت: رییس‌جمهور در صورت مشخص شدن نقض برجام، باید آن را وتو کند و نباید به این بیاندیشد که از سوی طرف مقابل برجام باطل می‌شود.

باهنر بیان کرد: اجرای برجام ناظر بر صحت عملکرد اطراف است که در شورای ملی کمیته تشکیل شده و باید موارد نقض را ایفا کند و در برابر هر کدام از نقض پرونده اقدام لازم صورت گیرد که مجلس، مردم و مقام معظم رهبری منتظر این اقدام هستند.

او در پاسخ به اینکه برخی اصولگرایان بیان کردند در انتخابات ۹۶ با همه ظرفیت وارد نمی‌شویم و هدف ما انتخابات ۱۴۰۰ است، گفت: همه انتخابات‌ها برای فعالان سیاسی مهم است و از کنار آن بی‌تفاوت نمی‌گذرند و با توجه به اینکه در سال ۹۲جناب روحانی انتخاب شدند و همه اختیارات یک رییس‌جمهور را دارند و باید داشته باشند، تجربه سیاسی نشان داده که ما رییس‌جمهور یک دوره‌ای نداشتیم اما انتخاب مجدد روحانی بستگی به عملکرد ایشان در این چندماه اخیر دارد و ما برای انتخابات ۹۶ حساس هستیم اما تحلیل‌ها متفاوت است و برای ما قطعی است که اصلاح‌طلبان از آقای روحانی عبور نخواهند کرد.

نماینده سابق مجلس در مورد ISE  و نقض برجام گفت: این قرارداد و تفاهم‌نامه بین‌المللی اسن که بسیاری تعهدات پیچیده هم در خود دارد. برای نظارت بر آن و حسن اجرای برجام کمیته‌ای زیر نظر شورای امنیت ملی تشکیل شد که باید بر آن نظارت کند و همه کشور هم نظر آن را می‌پذیرد.

باهنر بیان کرد: امروز ریاست مجلس بیان کردند هشت مورد نقض برجام داریم که برخی نظرشان این است که ۱۲ مورد نقض برجام شده است. اما نظر من این است که باید به این شورا اعتماد داشت؛ اما باید جمع‌بندی سریع داشته باشند و فرصت را از دست ندهند و خواسته من از جریان بزرگ کشور این است که سریعا به تصمیم برسند و اولین طرف نیستیم که برجام را پاره کنیم و به دنبال احقاق حقوق خود هستیم.

دبیرکل جامعه مهندسین در واکنش به اختلاف سران سه قوه گفت: برخی از خویشتنداری‌ها که باید در رده بالای مدیریت صورت گیرد، فراموش شده و کار ناپخته انجام می‌دهیم. اما بیشتر این مسائل تحت تاثیر فضای مجازی قرار دارد و همانطور که می‌تواند گسترش اطلاعات دهد، می‌تواند منجر به توسعه شایعات در جامعه شود و ما به جای این که در متن مسائل باشیم به حاشیه رانده می‌شویم.

باهنر درباره حکم اعدام بابک زنجانی و اینکه آیا این حکم از نظر او صحیح است، گفت: یک جرم اتفاق افتاده و مجرم هم مشخص است و برخی مدعی هستند به دلیل این که مجرم در زندان است، امکان بازگرداندن اموال به وجود نیامده که این بحث شایعه‌ای است اما معتقدم اگر این شمشیر بالا نگه داشته شود، شاید بابک زنجانی از امکانات موجود در اختیارش استفاده کند و اموالی که به غارت رفته است، بازگردد و البته او مسئول غارت است.

او ادامه داد: تعیین مجازات در قوانین، وظیفه دستگاه مربوطه است اما فقط مجازات مجرم نیست، بلکه هشداری برای کسانی است که می‌خواهند وارد جرم شوند.

باهنر تاکید کرد: قوه قضاییه تمامی مراحل قانونی را طی کرده اما اجرای حکم در اختیار قوه قضاییه است و اگر اجرا به تاخیر افتاده، ممکن است منافع بیشتری برای نظام داشته باشد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر