کد خبر: 7954
A

عضو جامعه روحانیت مبارز درباره بیان علنی اختلافات سه قوه در رسانه‌ها گفت: این رفتار در شأن رؤسای سه قوه نیست و باید از آن پرهیزکنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز درباره پیامدهای مطرح شدن اختلافات سران قوا در سطح افکار عمومی گفت: اختلاف بین قوا پسندیده نیست، انسجام میان قوه قضائیه، مقننه و مجریه موجب رشد و موفقیت در جامعه است.

وی افزود: اگر هماهنگی در جامعه نباشد، مشکلات روزبه‌روز بیشتر می‌شود، از این جهت بیان اختلافات از سوی سران قوا پسندیده نیست و باید از آن پرهیز شود. در نظام جمهوری اسلامی، قانون، برای پیشگیری از چنین اتفاقاتی شورای نظارت بر قوا را پیش‌بینی کرده است و این شورا به ریاست آیت‌الله هاشمی شاهرودی باید دخالت کند و از توانایی خود برای رفع اختلاف‌ها بهره بگیرد تا مبادا جامعه دچار چند پارگی شود.

این عضو جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به پرسشی درباره پیامدهای اختلافات سران قوا بر سر مسائل اخیر پیش آمده همچون مسأله لغو سخنرانی علی مطهری و موضع‌گیری علنی آن‌ها نسبت به یکدیگر گفت: تداوم این اختلافات به نفع جامعه نیست، چراکه موجب تشتت آرا می‌شود و از سوی دیگر، علنی کردن اختلافات در شأن مسئولان سه قوه نیست.

وی همچنین افوزد: روش صحیح آن است که ابتدا با یکدیگر گفت‌وگو و تعامل کنند در صورت عدم تفاهم به شورای نظارت بر قوا و سرانجام مقام معظم رهبری مراجعه کنند و اجازه ندهند جامعه چندپاره و دچار اختلاف شود.

منبع: انا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر