کد خبر: 80370
A

نماینده مردم تهران در مجلس خواستار تعطیلی ادارات یا فعالیت آنها با ظرفیت کمتر و محدودتر برای پیشگیری از گسترش شیوع کرونا شد.

به گزارش دیده بان ایران، سیده فاطمه ذوالقدر با تاکید بر ضرورت تعطیلی ادارات و یا فعالیت محدودتر آنها گفت: خیلی از ادارات هنوز با تمام ظرفیت کار می‌کنند، کسانی هستند که عضوی از خانواده آنها بیمار است و نگران انتقال بیماری به آنها هستند، اگر افرادی چنین مشکلاتی دارند، دورکار یا شیفتی شوند و یا کلاً تعطیل شوند.

وی افزود: اگر در اتاقی ۶ کارمند می‌نشینند، نهایتا دو نفر حضور پیدا کنند. درست است که نمی‌خواهند مملکت تعطیل شود ولی باید ملاحظاتی بهداشتی و سلامت مردم را در نظر گرفت، ساعت کاری را کمتر کرد و امکانات متناسب بدهند تا کسانی که علائمی دارند سرکار نیایند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در هفته گذشته این ملاحظات خصوصا در بانک‌ها رعایت نشده، گفت: یکی از راه‌کارها این است که شعب بانک‌ها با ظرفیت کمتری کار کنند و کارمندان بانک شیفتی شوند و حضور کمتری در محل کار داشته باشند.

ذوالقدر در پایان تاکید کرد: همچنین مراکز محل مراجعه عموم از جمله بانک‌ها، خطوط مترو، BRT، تاکسی‌ها و ... به لوازم و وسایل بهداشتی و ضدعفونی مناسب برای مقابله با ویروس کرونا تجهیز شود./ ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر