کد خبر: 80557
A

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اگر مردم در ایام تعطیلات عید در خانه بمانند و از دید و بازدیدها صرف نظر کنند، بعد از تعطیلات نوروز وضعیت خوبی خواهیم داشت.

به گزارش دیده بان ایران؛ همایون هاشمی با یادآوری انتقال سریع ویروس کرونا، گفت:‌ قدرت انتقال و نفوذ ویروس کرونا نسبت به سایر ویروس‌ها بیشتر است، ویروسی با ابهامات زیاد برای دانشمندان که سعی در کشف آن دارند. تنها موضوع روشن سرعت انتقال ویروس بوده که باید با کاهش تجمعات جلوی انتقال را گرفت.

وی با تاکید بر اینکه با کاهش اجتماعات احتمال ابتلای مردم به کرونا کمتر می‌شود، گفت: افراد بر اساس سیستم دفاعی بدن‌شان در صورت ابتلا به کرونا درمان می‌شوند، به همین دلیل تاکید بر آن است که مردم در خانه مانده تا زنجیره انتقال قطع شود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: اگر مردم در ایام تعطیلات نوروز در خانه بمانند و از دید و بازدیدهای عید صرف نظر کنند مطمئن باشند که بعد از تعطیلات وضعیت بهتری پیش‌رو خواهد بود. قطعا بعد از جمع شدن بساط کرونا خانواده‌ها می‌توانند دید و بازدید داشته باشند.

هاشمی با اشاره به روند صعودی انتقال کرونا در برخی از استان‌های کشور گفت: این احتمال وجود دارد که ما با موج دیگری از ابتلا به کرونا مواجه باشیم که اگر مردم همکاری‌هایشان را ادامه داده و در خانه بمانند می‌توان این موج را هم کنترل کرد. اکنون همه پای کار هستند تا بتوانند این ویروس را شکست دهند.

وی در توصیه به خانواده‌ها گفت: قطعا سلامت هر فرد و خانواده‌اش از هر چیزی مهمتر است. بهترین لحظات با سلامتی افراد عجین است. اگر سلامتی نباشد خوشی هم پایدار نیست پس برای آنکه سلامتی‌تان به خطر نیفتد در خانه بمانید.

وی یادآور شد:‌ برای موضوع معیشت خانواده‌ها هم دولت فکر کرده و بسته‌هایی را در نظر گرفته است که امیدواریم با همه این پیشگیری‌ها شاهد آمدن روزهای خوب باشیم./ ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر