کد خبر: 81287
A

تعدادی از متخلفات اقتصادی برخلاف آیین‌نامه قوه قضاییه و به بهانه کرونا به مرخصی نوروزی رفتند.

به گزارش دیده بان ایران؛ در حالی که سه تن از محکومان پرونده‌های دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی با احکام حبس طویل‌المدت در آستانه سال نو و به دلیل شیوع بیماری کرونا از زندان به مرخصی آمده‌اند اما برخی فعالان سیاسی و اجتماعی سال نو را در زندان اوین آغاز کردند.

تعدادی از این افراد با ۲۰ سال یا با ۱۰ سال حکم زندان سال نو را با خانواده‌های خود آغاز کردند؛ این در حالی است که از مدت زمان شروع دوره زندان این افراد حدود ۶ ماه گذشته است.

اما در سوی دیگر فعالان سیاسی و اجتماعی همچون نرگس محمدی، امیر سالار داوودی، مجید آذرپی، آتنا دائمی و … مشمول مرخصی نوروزی قرار
نگرفتند.

نرگس محمدی مدت زیادی است که از مرخصی بهره‌ای نبرده، او که به صورت غیرقانونی از زندان اوین برای ادامه دوران محکومیت به زندان زنجان منتقل شده در طی چند ماه اخیر از حق تماس تلفنی با فرزندانش نیز محروم گشته است.

امیرسالار داوودی وکیل دادگستری هم که دوره حبس ۱۵ ساله خود را می‌گذراند نتوانسته از مرخصی بهره‌مند شود و سال نو را با همسر و دختر ۷ ساله‌اش آغاز کند.

مجید آذرپی فعال سیاسی هم یک سوم از مدت زمان محکومیت خود را سپری کرده و می‌تواند از شرایط آزادی مشروط استفاده کند. از آخرین و تنها مرخصی مجید آذرپی بیش از یک سال می‌گذرد و در این مدت تمام درخواست‌های مرخصی وی با مخالفت روبرو شده است.

همچنین کسری نوری و محمد شریفی مقدم از دراویش زندانی هم با وجود محکومیت کمتر از محکومان اقتصادی از مرخصی بهره‌مند نشدند و همچنین تعداد زیادی دیگر از زندانیان سیاسی محبوس در زندان های مختلف کشور.

از مسئولان قضایی انتظار می‌رود برای این دسته از فعالان سیاسی و اجتماعی هم به اندازه محکومان دادگاه‌های مفاسد اقتصادی سعه صدر نشان دهند./ امتداد

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر