کد خبر: 82938
A

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: معتقدم بالا رفتن حجم موضع گیری‌ها و دخالت‌های آمریکا در امور داخلی ایران با این هدف توسط مشاوران رئیس‌جمهور این کشور طراحی شده است که ناکارآمدی جدی ترامپ در مقابله با پدیده سخت جهانی کرونا دیده نشود.

به گزارش دیده بان ایران؛ علاالدین بروجردی درباره دخالت‌های آمریکا در امور داخلی کشورها به جای این‌که به مسائل کشورش بپردازد، گفـت: عدم تعادل روانی ترامپ بیش از مردم هر کشوری برای خود آمریکایی‌ها مسجل شده است. امروز آمریکایی‌ها معترف هستند در ایالات متحده فردی رئیس‌جمهور است که در مسائل داخلی و خارجی از تعادل و ثبات روانی برخوردار نیست.

این عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضع‌گیری‌های رئیس‌جمهور ایالات متحده، بیان کرد: اگر به اکثریت مصاحبه‌ها، صحبت‌ها، موضع‌گیری‌ها و تصمیمات رئیس‌جمهور آمریکا نگاه کنید، متوجه می‌شوید او فردی غیرمتعادل و خارج از ضوابط اصولی چه در داخل آمریکا و چه در خارج است.

وی با اشاره به صحبت‌های اخیر ترامپ مبنی بر تزریق مواد ضدعفونی کننده به خود برای واکسینه شدن در برابر کرونا، عنوان کرد: رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانش به مردم گفت وایتکس تزریق کنید! اما وقتی متوجه شد این‌ سخنش چه تاثیری گذاشته است، گفت من شوخی کردم.

بروجردی خاطرنشان کرد: سوال اصلی اینجاست چرا یک فرد در چنین جایگاهی باید این حرف را بزند؟ البته این تنها اظهارنظر عجیب و غریب رئیس‌جمهور آمریکا نیست و از این نمونه‌ها بسیار وجود دارد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارنظرهای مداخله‌جویانه رئیس‌جمهور آمریکا در امور ایران بیان کرد: معتقدم بالا رفتن حجم موضع‌گیری‌ها و دخالت‌های آمریکا در امور داخلی ایران با این هدف توسط مشاوران رئیس‌جمهور آمریکا طراحی شده است که ناکارآمدی جدی دولت این کشور در مقابله با پدیده سخت جهانی کرونا دیده نشود.

وی ادامه داد: آمریکا بیشترین تعداد تلفات را از بیماری کرونا در جهان دارد به طوری که امروز یک چهارم جانباختگان کووید ۱۹ مختص این کشور است که به شدت دولت ترامپ و شخص وی را در افکار عمومی زیر سوال برده است. بنابراین برای این‌که همه این علامت سوال‌ها که منجر به انتقادات گسترده و علنی علیه ترامپ شده است، از بین برود او اظهارنظرهای مداخله‌جویانه‌ای در امور نه تنها ایران بلکه سایر کشور‌ها انجام می‌دهد. 

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز این سوال  در افکار عمومی آمریکا به وجود آمده در پیشرفته‌ترین کشور دنیا که دارای امکانات مالی است این چه نوع مدیریتی است که کرونا آن را در یک باتلاق فرو برده و به اعتبار و حیثیت کشورشان ضربه زده است.

وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها قصد دارند به طور مستمر مسئله‌سازی و با مطرح کردن صحبت‌های فرافکنانه افکار عمومی ملت‌شان را با دستگاه‌های عریض و طویلی که دارند از ناکارآمدی‌ها و سوءمدیریت‌ها منحرف کنند، بنابراین از مسائل مربوط به رهبر کره شمالی گرفته تا مسائل منطقه مانند جمهوری اسلامی ایران، سوریه و غیره اظهارنظر می‌کند.

بروجردی با تاکید بر این‌که ایالات متحده سعی می‌کند با بزرگنمایی مسائلی که به هیچ عنوان ارتباطی به او ندارند افکار عمومی را منحرف کند، گفت: تصمیم‌گیران در ایالات متحده با این رفتارها موفق نخواهند شد؛ زیرا مردم آمریکا به شدت نگران آینده و وضعیت خودشان هستند. امروز موج عظیم بیکاری که به دنبال کرونا در این کشور به راه افتاده وحشتناک است و همین امر باعث شده مردمش مسئولانشان را بازخواست کنند.

وی یادآور شد: عدم موفقیت آمریکایی‌ها در درمان کرونا همچنین کمبود وسایل و تجهیزات لازم برای مبارزه با این بیماری به هیچ عنوان نخواهد گذاشت دولت این کشور با رفتارهایی که این روزها انجام می‌دهد افکار عمومی را منحرف کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره این‌که امروز ایالات متحده به بهانه واهی عدم شفافیت در سیستم مالی ایران مانع ارسال کمک‌های انسان دوستانه می‌شود، گفت: چنین صحبت‌هایی بهانه‌های بچگانه و مضحکانه‌ بیشتر نیست و فقط ختم به جمهوری اسلامی ایران نمی‌شود.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها و شخص ترامپ در حال راهزنی بین‌المللی حتی از شرکای  اروپایی خود هستند، به طور مثال فرانسه  به چین چند میلیون ماسک سفارش می‌دهد اما ایالات متحده توسط عوامل و یا کسانی که به آن‌ها پول می‌دهد، آ‌ن‌ها را می‌رباید.

بروجردی خاطرنشان کرد: مدعیان دروغین تمدن در این آزمون مهم الهی کاملا سر افکنده هستند که اتفاقا صدای اروپایی‌ها را آورده است.

وی درباره پیگیری ایران در مجامع بین‌المللی برای دفاع از حق خودش در برابر زورگویی‌های آمریکا گفت: حتما ما باید به خاطر حقوق ملی و منافع خودمان از کلیه ابزارها استفاده کنیم، بخصوص از سازمان ملل و دبیرکل سازمان ملل که این زمینه مسئولیت مستقیم دارند باید بخواهیم به آمریکا فشار بیاورند تا دست از کارهای خلافش بردارد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر