کد خبر: 82939
A

اصولگرایان برای سازماندهی امور و رقابت‌های پارلمان یازدهم جلساتی با حضور قالیباف، حاجی بابایی، آقا تهرانی، تقوی، نیکزاد، میرتاج الدینی، زاکانی و میرسلیم برگزار کردند.

به گزارش دیده بان ایران؛ اصولگرایان برای سازماندهی امور و رقابت‌های پارلمان یازدهم جلساتی با حضور قالیباف، حاجی بابایی، آقا تهرانی، تقوی، نیکزاد، میرتاج الدینی، زاکانی و میرسلیم برگزار کردند.

بر اساس شنیده های خبرنگار #دیده_بان_ایران در مجلس قرار است، حاجی بابایی در رقابتی صوری با قالیباف شرکت و در نهایت را  رقابت را واگذار نمایند. 

آقای تهرانی و نیکزاد در توافق انجام شده بدون اطلاع دیگر نمایندگان مجلس کاندیداهای نایب رئیسی  خواهند شد. شمس الدین حسینی خارج از ائتلاف صورت مستقل و خارج از  طیف  ۸ نفره مدیریت اصولگرایان مجلس خود را کاندیدا خواهد کرد . میر سلیم  هم هنوز تصمیمی برای شرکت در انتخابات هیات رئیسه نگرفته است. پست هیات رئیسه  و مرکز پژوهش ها میان اعضای تیم  ۸ نفره (قالیباف، نیکزاد، آقا تهرانی، زاکانی، نادران،تقوی ، حاجی بابایی و میر سلیم) در توافق هفته گذشته بر اساس سهمیه تقسیم شده است. 

 

چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته اصولگرایان جهت هماهنگی‌های لازم برای سازماندهی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نشستی را با حضور قالیباف، حاجی بابایی، آقا تهرانی، تقوی، نیکزاد، میرتاج الدینی، زاکانی و میرسلیم برگزار کردند؛ در این جلسه کارآمدی، مقابله با فساد، مردمی بودن و اجرای خواسته‌های رهبری بررسی شد و این جناح سیاسی، ۸ تصمیم زیر را برای تشکیل هیئت رئیسه و کمیسیون‌های تخصصی پارلمان بعدی اتخاذ کرد:

١- هیچکدام از نامزدهای هیئت رئیسه و کمیسیون‌های تخصصی، خود را مورد حمایت دستگاه‌های خاص معرفی نکنند.

٢- شورای ائتلاف از هیچ کاندیدایی حمایت نکند.

٣- هیچ یک از نامزدها خود را از دیگر نمایندگان، نماینده‌تر نداند و حق خاصی برای خود قائل نشود.

٤- شرط کاندیداتوری برای ریاست مجلس آن باشد که فرد مورد نظر، خود را کاندیدای ریاست جمهوری سال ١٤٠٠ نکند.

٥- نامزدهای هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های تخصصی در یک رقابت عادلانه و با رأی نمایندگان انتخاب شده و اجازه نخواهند داد کسانی از بیرون مجلس برای آن‌ها تعیین تکلیف کند.

٦- برای نامزدهای ریاست، نواب، هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های تخصصی شاخص‌های علمی و کاربردی تهیه و تدوین شود.

٧- هیچ نامزدی از قبل خود را رئیس، نواب، هیئت رئیسه و رئیس کمیسیون‌های تخصصی معرفی نکند.

٨- برای ریاست، نواب، هیئت رئیسه و رؤسای کمیسون‌های تخصصی ابتدا رأی گیری و رقابت در فراکسیون انجام شود.

به نظر می‌رسد رقابت اصلی برای ریاست مجلس میان قالیباف و حاجی بابایی و برای نواب ریاست هم، زاکانی، آقا تهرانی، میرتاج الدینی، نیکزاد و میرسلیم باشد./ باشگاه خبرنگاران

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر