کد خبر: 8347
A
موضع‌گیری بی‌سابقه از تریبون نماز جمعه در گیلان:

حجت‌الاسلام حافظ‌نیا: اجازه برگزاری کنسرت را به هیچ‌کس نمی‌دهم و خانواده‌های معظم شهدا و بسیجیان از شورای تأمین، اداره فرهنگ و ارشاد، دستگاه‌های قضایی و انتظامی شهرستان می‌خواهند در این زمان برگزاری کنسرت در شهرستان لغو شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، حجت‌الاسلام کاظم حافظ‌نیا روز گذشته در نماز جمعه این شهر با اشاره به برگزاری یادواره ۱۶۶ شهید این شهرستان در مصلای آستارا، بر ضرورت تداوم فضای معنوی ایجاد شده در شهرستان تأکید کرد و گفت: اکنون با توجه به اینکه فضای معنوی خوبی در شهرستان به برکت وجود شهدا ایجاد شده به هیچ عنوان صلاح نمی‌دانیم برنامه‌های جانبی نظیر کنسرت که بعضی‌ها به دنبال آن هستند در این شهرستان اجرا شود.

حافظ‌نیا با اعلام مخالفت خود با برگزاری هرگونه کنسرت آستارا، ادامه داد: اجازه برگزاری کنسرت را به هیچ‌کس نمی‌دهم و خانواده‌های معظم شهدا و بسیجیان از شورای تأمین، اداره فرهنگ و ارشاد، دستگاه‌های قضایی و انتظامی شهرستان می‌خواهند در این زمان برگزاری کنسرت در شهرستان لغو شود.

وی با اشاره به روز جهانی حقوق بشر گفت: سازمان حقوق بشر به عنوان یک سازمان بی‌طرف با نادیده گرفتن حقوق بشر در قوانین تصویب شده خود، حقوق بشر تعریف شده آمریکایی‌ها را دنبال می‌کند.

خطیب جمعه آستارا اضافه کرد: سیاه پوستان آمریکا، مردم یمن، سوریه، نیجریه، عراق، بحرین، افغانستان و کشورهای آفریقایی در محدوده حقوق بشر تعریف شده آمریکایی‌ها هیچ جایگاهی ندارند و دولت آمریکا با وجود اینکه دم از حقوق بشر می‌زند اما در مقابل کشتار این همه مردم بی‌گناه در منطقه سکوت کرده است.

وی با اشاره به اینکه شیخ زکزاکی عامل اتحاد بین مردم اهل تسنن و اهل تشیع مردم نیجریه محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: ارتش و مقام‌های امنیتی نیجریه، شیخ زکزاکی را به جرم شیعه بودن دستگیر کرده و مورد آزار و اذیت قرار داده است.

حافظ‌نیا دستگیری و آزادی شیخ زکزاکی را نشانه مظلومیت شیعه در نیجریه خواند و خاطرنشان کرد: دادگاه با رأی به آزادی شیخ زکزاکی، مقام‌های امنیتی نیجریه را ملزم به پرداخت غرامت به خانواده شیخ زکزاکی کرد اما این اقدام دادگاه نیجریه در زمینه آزادی شیخ زکزاکی باید به موقع انجام می‌شد.

وی به نقش انگلیسی‌ها در کشتار بی‌رحمانه مردم بحرین به دست آل‌خلیفه اشاره کرد و گفت: انگلیسی‌ها با حمایت آمریکاهایی به دست آل‌خلیفه دست به کشتار بی‌رحمانه مردم مظلوم و بی‌دفاع بحرین زده‌اند تا با این اقدام منافع مالی آمریکاهایی را در منطقه تأمین کنند.

امام جمعه آستارا با اشاره به میلاد رسول اکرم(ص) و آغاز هفته وحدت، اظهار کرد: در عصر کنونی هر کس از اهل تسنن و تشیع اگر بخواهد بر طبل تفرقه و نفاق در بین مسلمانان جهان اسلام بکوبد مزدور و جیره‌خوار دشمن و استکبار جهانی محسوب می‌شود.

وی مصوبه مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا در تمدید تحریم علیه ایران را نقض آشکار برجام دانست و یادآور شد: حفظ وحدت، ایجاد یکپارچگی و انسجام دولت و ملت در مقابل نقض برجام از سوی طرف مقابل باید به نمایش گذاشته شود.

منبع: گیل نگاه

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر