کد خبر: 83878
A
قائم مقام شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی اعلام کرد:

قائم مقام شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: به منظور بهره مندی حداکثری از بیانات رهبر معظم انقلاب که سخنران ویژه روز قدس امسال خواهند بود، در هیچ جای کشور مراسم دیگری تحت عنوان روز قدس نخواهیم داشت.

به گزارش دیده بان ایران؛ 

نصرت الله لطفی  قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی روز یکشنبه گفت: در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت های ناشی از این بیماری امکان برگزاری مراسم شایسته و گسترده روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به صورت راهپیمایی سراسری در کشور مقدور نخواهد بود ولی به دلیل ضرورت زنده نگه داشتن این روز ویژه برنامه استثنایی خواهیم داشت .

وی که با شبکه خبر گفت و گو می‌کرد، افزود: روز جمعه همزمان با روز جهانی قدس رهبر معظم انقلاب در ساعت ۱۲ به وقت تهران با جهان اسلام سخن خواهد گفت که این برنامه به صورت زنده از شبکه های تلویزیونی و رادیویی پخش می شود. در همین راستا برای بهره حداکثری از سخنان رهبر معظم انقلاب در هیچ نقطه ای از کشور هیچ برنامه ای تحت عنوان روز قدس نخواهیم داشت.

لطفی در جلسه هماهنگی روز قدس در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ۱۴ اردیبهشت، از احتمال برگزاری مراسم روز قدس به شکل‌های مختلف با توجه به وضعیت ویروس کرونا در مناطق مختلف کشور خبر داده بود. 
وی افزود: اولین طرح برگزاری راهپیمایی مثل سال های گذشته بعد از برپایی نماز جمعه در شهرهایی خواهد بود که مجوز دارد. البته این طرح در شهرهایی مثل تهران و برخی مراکز استان ها که امکان حضور فیزیکی وجود ندارد برگزار نخواهد شد.
لطفی راهپیمایی خودرویی را به عنوان دومین طرح عنوان کرد و گفت: بر اساس این طرح خانواده‌ها سوار بر خودرو و رعایت فاصله اجتماعی در راهپیمایی شرکت خواهند کرد. بر اساس سومین طرح می توان با بهره مندی از فضای مجازی راهپیمایی مجازی مکمل را برگزار و با برافراشتن پرچم فلسطین، اقدام به آتش زدن پرچم های آمریکا و رژیم صهیونیستی کرد.
یک روز بعد وی در جلسه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم اعلام کرد مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شهرهای با موقعیت قرمز و سفید کرونایی در تمام کشور برگزار خواهد شد. موضع ایران در رابطه با برگزاری روز جهانی قدس بر تعطیلی ناپذیری، اقتضا پذیری و حفظ پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی است.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر