کد خبر: 84019
A

رسانه‌های رژیم صهیونیستی تلویحا گزارش‌های منتشر شده در مورد حمله سایبری این رژیم به سامانه‌های بندری ایران را تایید کردند.

به گزارش دیده بان ایران؛ ناوچه کنارک روز 21 اردیبهشت در حین تمرین شناورهای نیروی دریایی ارتش شناور پشتیبانی دچار حادثه شد. اتفاقی که به شهادت 19 تن از انجامید و همچنان علل حادثه برای ناوچه کنارک در دست بررسی است. چند روز بعد از حادثه برای ناوچه کنارک، روزنامه صهیونیستی جروزالم پست در گزارشی مدعی شد، اصابت ناوچه کنارک نشان می‌دهد جنگ جدیدی در افق منطقه خاورمیانه قابل مشاهده است که می‌توان آن را جنگ سایبری بین ایران از یک سو و ایالات متحده در کنار برخی از کشورهای عربی و اسرائیل از سوی دیگر قلمداد کرد. اما در پس این ادعاها حالا رسانه‌های رژیم صهیونیستی تلویحا گزارش‌های منتشر شده در مورد حمله سایبری این رژیم به سامانه‌های بندری ایران را تایید کردند.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، رسانه‌های مختلف رژیم صهیونیستی از جمله شبکه 20 تلویزیون این رژیم و روزنامه‌های «یسرائیل هیوم» و «یدیعوت احارانوت» در گزارش‌های مشابهی با بازنشر گزارش روزنامه «واشینگتن پست» ادعا کردند این اقدام در واکنش به حمله سایبری اخیر انجام گرفته علیه رژیم اسرائیل بوده است.

 

روزنامه یسرائیل هیوم که به ارگان بنیامین نتانیاهو معروف است با چاپ تصویری از ناوچه کنارک به همراه این خبر نوشت: حمله سایبری انجام گرفته سامانه‌های بنادر ایران را برای چند روز از کار انداخت.

 

به زعم این روزنامه عبری زبان این اقدام در واکنش به حمله سایبری علیه مراکز زیر بنایی اسرائیل انجام گرفته است.

 

این روزنامه اعتراف کرد ظاهرا حمله سایبری توسط اسرائیل انجام شده و یک واکنش انتقام‌جویانه نسبت به هک شدن سامانه‌های توزیع آب اسرائیل بوده است.

 

دیمیتری الوروویچ کارشناس امنیت سایبری پژوهشکده تحقیقات امنیتی بیلفر وابسته به دانشگاه هاروارد هم در این رابطه به این روزنامه عبری زبان گفت: این نوع اقدامات با سیاست‌های اسرائیل همخوانی کامل دارد.

 

گفتنی است سیاست رژیم تل آویو معمولا بر عدم به عهده گرفتن مستقیم اقدامات تروریستی و تخریبی در مناطق مختلف جهان است و معمولا این اقدامات را از طریق انتشار اطلاعات آن در رسانه‌های غربی به ویژه آمریکایی و بازنشر آن در رسانه‌های خود رسانه‌ای می‌کند.

 

منبع: اعتماد آنلاین

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر