کد خبر: 84084
A

انتخاب رئیس مجلس به‌شدت زیر چتر ادبیات لابی گری رفته است. علتش هم این است که یکی از نامزدهای اصلی این پست 12 سالی شهردار پایتخت با کارنامه ای عجیب بوده است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ انتخاب رئیس مجلس به‌شدت زیر چتر ادبیات لابی گری رفته است. علتش هم این است که یکی از نامزدهای اصلی این پست 12 سالی شهردار پایتخت و قبل از آن هم فرمانده پلیس بوده است.  

او که گویا می‌خواهد مجلس را به صورت "پیمانکارانه "اداره کند و حتی خودش هم از این نوع مدیریت به شکل مثبت یاد می‌کند. اما رقبایش تقسیم پست های مجلس و امتیاز دادن به افراد و جناح ها را دون شان مجلس می دانند. قالیباف در هر سه دوره مجلس خود با برون سپاری هر کاری در شهرداری؛ این نهاد را تبدیل محل لابی پیمانکاران و البته بدهکار تبدیل کرده بود.

در چند روز گذشته اخباری مبنی بر اعطای پست های مجلس به بذرپاش، نادران، اطرافیان زاکانی و توکلی و... منتشر شد؛ همین تقسیم پست ها یا به اصطلاح سپردن کارها به «پیمانکاران متحد سیاسی» موجب اعتراض دیگر نمایندگان و حتی اصولگرایان سنتی شده است. 

اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب مؤتلفه، چند روز پیش گفته بود: «رئیس ارزش‌گرای مجلس یازدهم باید از پختگی، درایت و مرجعیت سیاسی و مدیریتی و از عقبه فکری قوی برخوردار باشد و نگاهش به‌عنوان رئیس قوه مقننه نگاه جامع، کلان و پروسه‌محور باشد؛ نه پروژه‌محور و پیمانکارانه»

سیدمصطفی میرسلیم، منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم، در صفحه شخصی خود در توییتر با اشاره به ویژگی‌های رئیس مجلس آینده نوشت: «هر فردی را نمایندگان محترم برای ریاست انتخاب می‌کنند، به منظور فرماندهی و آقایی‌کردن بر آنها نیست؛ بلکه برای خدمت‌کردن به نمایندگان است تا بتوانند وظایف مقدس خود را به بهترین وجه ایفا کنند. مجلس در درجه اول نیازمند سخنگویی صادق و مدیری خدوم، باتجربه، پاک و لایق است و نه آقابالاسر».

او قبلا هم گفته بود: «انتخاب ریاست مجلس فرایندی قانونی دارد که باید در وقت خودش و طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، به‌ویژه بدون تطمیع و تهدید انجام گیرد».

معلوم نیست قالیباف چه خط‌ونشان‌هایی کشیده یا چه نشانه‌هایی از خودش بروز داده که از حالا جمعی نگران آقابالاسری او هستند؛ شاید هم او را می‌شناسند ممکن است با تقسیم پست ها میان متحدان قدیم و جدید مدیریت پیمانکاری دوره شهردار بودنش را زنده کند! حال باید دید این خیابان های اطراف مجلس هم مانند شهرداری به محل تجمع پیمانکاران برای دریافت مطالبات خود تبدیل می شود یا خیر ؟!

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر