کد خبر: 84556
A

جلس بررسی اعتبار تاجگردون به به دلیل عدم پاسخ شورای نگهبان و نیامدن نمایندگان تشکیل نشد

به گزارش سایت دیده بان ایرانسخنگوی شعبه ۱۲ مجلس از عدم برگزاری جلسه امروز این شعبه برای بررسی اعتراض‌ها نسبت به اعتبارنامه منتخب گچساران خبر داد.

 

محمد علیپور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: صبح امروز در شعبه ۱۲ جلسه‌ای برای بررسی اعتراضات به اعتبارنامه آقای غلامرضا تاجگردون داشتیم بنا بر آیین نامه شعب باید احراز کند که موارد اعتراض در شورای نگهبان رسیدگی نشده است. اما این جلسه به دلیل عدم پاسخ شورای نگهبان و نیامدن نمایندگان تشکیل نشد

 

وی افزود: با توجه به این که ما در این باره نامه‌ای به شورای نگهبان نوشتیم اما هنوز پاسخ شورا به ما ارجاع نشده بنابراین در جلسه امروز شعبه در این باره تصمیم گیری نشد. طبق آیین نامه ما نیز ۵ روز مهلت داریم که در صورت اتمام این مهلت شعبه می‌تواند از هیات رئیسه درخواست مهلت مجدد کند.

 

نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هنوز فرصت قانونی ۵ روزه برای اعلام نظر شعبه درباره این اعتبارنامه باقی مانده و ظاهرا شورا نیز امروز پاسخ مکاتبه‌ ما را خواهد داد ما نیز به محض دریافت پاسخ استعلامات تشکیل جلسه می‌دهیم و در این باره اعلام نظر خواهیم کرد.

 

علیپور با اشاره به برجسته سازی این موضوع در فضای مجازی گفت: این روال در آیین نامه مجلس پیش بینی شده و چیزی غیر عادی نیست و هر کس موافق، مخالف و رقبایی دارد. می‌گویند فلانی مورد دارد و باید رسیدگی شود در حالی که ممکن است آن مورد قبلا در شورای نگهبان رسیدگی شده باشد. از بین ۲۷۶ منتخب هم تنها اعتبارنامه سه منتخب مورد اعتراض قرار گرفت که روال آن را طی می‌کند و باید از این فضاسازی‌ها پرهیز شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر