کد خبر: 85376
A

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی از اختصاص نیمی از ترافیک اینترنت کشور به اینستاگرام انتقاد کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ فاطمه محمد بیگی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی مسائل حوزه ارتباطات اظهار کرد: من نگران وضعیت فرهنگی موجود در فضای مجازی هستم. چندی پیش اینستاگرام انتشار تصاویر عرضه‌نگاری را آزاد کرد و در ایام شهادت سردار قاسم سلیمانی نیز اقدام به حذف پست‌های تسلیت کاربران ایرانی کرد اما نه تنها چاره‌جویی نشد بلکه بیش از ۵۰ درصد ترافیک اینترنت کشور به این شبکه اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: بیش از یک سوم کل ترافیک نباید به مجموع شبکه‌های خارجی اختصاص یابد. در چنین شرایطی اختصاص نیمی از ترافیک به یک شبکه کاملا ساختاری است و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌تواند آن را مدیریت کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با ابراز نگرانی از افزایش جرایم رایانه‌ای براساس گفته‌های پلیس فتا خاطرنشان کرد: افزایش درصد کاربران فضای مجازی و عدم فرهنگ سازی به افزایش جرائم می‌انجامد که از جمله آنها فروش اسلحه گرم و سرد و پیوستن به سایت‌های پورنو است. این یک خلأ ساختاری است آیا اقدام خاصی برای آن انجام داده‌اید؟.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم تشکیل جلسات شورای عالی فضای مجازی بر ضرورت دسترسی به اینترنت برای شرکت در کلاس‌های درس آنلاین تاکید کرد و گفت: موضوع دیگر دسترسی به پهنای باند اینترنت وسیع برای همه است. آیا مطابق کشورهای پیشرفته مخاطبین را دسته‌بندی کرده‌اید؟ آیا اینترنت یک دانش‌آموز با یک خانم خانه‌دار نباید متفاوت باشد؟

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر