کد خبر: 86079
A

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید زدن ماسک در تمامی ادارات و وزارتخانه و حتی شرکت‌های خصوصی اجباری شود و به ارباب رجوع هم در صورت ماسک نزدن خدماتی داده نشود.

به گزارش دیده بان ایران؛ علی‌اصغر باقرزاده درباره‌ ضرورت استفاده همگان از ماسک برای مبتلا نشدن به ویروس کرونا اظهار کرد: از نظر علمی اگر فرد ناقل ویروس کرونا و فرد سالم هر دو ماسک بزنند، احتمال ابتلا به ۱.۵ درصد می‌رسد که رقم بسیار ناچیزی است، این یعنی از نظر علمی ثابت شده که با ماسک زدن می‌توان جلوی ابتلا به کرونا را گرفت و باید همه این کار را انجام دهند.

وی ادامه داد: برای اجباری کردن زدن ماسک هم راه‌های مختلفی وجود دارد، برخی این را می‌گویند که اگر کسی ماسک نزد او را جریمه کنیم این راهکار شدنی نیست چون ابزار آن را نداریم و هم این‌که نباید اقداماتی را انجام داد که نتیجه آن نارضایتی اجتماعی باشد.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی توضیح داد: راهکار آن است در وهله‌ی اول کارکنان تمامی ادارات، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، بانک‌ها و حتی شرکت‌های خصوصی ملزم به استفاده از ماسک شوند و در غیر این صورت جلوی حضور آنها گرفته شود سپس ارباب رجوع که قصد انجام کاری را در این نهادها داشت، بدون ماسک راه ندهند و به او خدماتی نشود.

باقرزاده ادامه داد: اگر کسی برای کار بانکی قصد مراجعه به شعبه‌ای را داشت در صورت نداشتن ماسک او را راه ندهند چطور اگر فرد کارت ملی ندارد به او خدمات نمی‌دهند، درباره ماسک هم همین رویه را انجام دهند تا کم کم استفاده از ماسک همگانی شود، با این راهکار یعنی محروم کردن ارائه خدمات اداری، مالی، اجتماعی، فرهنگی و رفاهی به افراد بدون ماسک می‌توان تا حدی جامعه را به استفاده از ماسک مجبور کرد.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر