کد خبر: 86271
A
حسن روحانی، در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نیرو:

رئیس‌جمهوری گفت: نباید بگذاریم که از وضعیت هشدار به وضعیت قرمز در موضوع کرونا تغییر وضعیت دهیم.

به گزارش دیده بان ایران؛ 

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در آیین افتتاح بهره برداری از طرح های ملی وزارت نیرو که در قالب پویش الف ب و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: امروز شاهد افتتاح طرح ها و پروژه هایی در ۲ استان فارس و کرمانشاه بودیم که هر ۲ استان از نظر اینکه در شرایط آبی خوبی قرار ندارند، بسیار حایز اهمیت است.

روحانی ضمن قدردانی از همه کارگران، مهندسان، مدیران در وزارت نیرو و بخش خصوصی اظهار داست: کار عظیم و بزرگی امروز انجام گرفته است به طوری که در آب شهری امروز شهرنشینان ۹۹.۹ درصد جمعیت از آب شرب بهداشتی پایدار استفاده می کنند و در جمعیت روستایی هم بیش از ۸۲ درصد از آب بهداشتی پایدار بهره مند می شوند، این افتخار برای جمهوری اسلامی ایران است.

وی خاطر نشان کرد: این که ما قادر هستیم به طور متوسط در دو دولت یازدهم و دوازدهم هر دو ماه یک سد مخزنی ملی را افتتاح کنیم، هر ماه بتوانیم یک تصفیه خانه افتتاح کنیم هر ۵۰ روز بتوانیم یک تصفیه خانه آب شهری را افتتاح کنیم خیلی برای ما اهمیت دارد.

رییس جمهوری یادآور شد: مردم ما کاملا می دانند که در زمان پیروزی انقلاب اسلامی کل تصفیه خانه فاضلاب کشور فقط چهار عدد بوده است امروز از چهار عدد امروز به ۲۴۲ تصفیه خانه فاضلاب رسیدیم و امروز ٢۴٢ امین تصفیه خانه کشور در استان فارس افتتاح شد. و افتتاح های دیگری هم در پایان دولت خواهیم داشت . 

رییس دولت تدبیر و امید اضافه کرد: در آغاز پیروزی انقلاب اسلامی فقط ٢٧ تصفیه خانه داشتیم اما امروز ۱۵۶ تصفیه خانه را افتتاح کردیم که ۳۷ مورد آن در دولت‌های یازدهم و دوازدهم بوده است.
وی یادآور شد: این نشان می دهد از آغاز کار دولت یک حرکت خوب و جهش وار و جهادی در این زمینه انجام شده و ثمرات بسیار خوب آن را امروز که در شرایط تحریم و فشار ستمگری مانند آمریکا به مردم هستیم، می بینیم و می توانیم افتخار آمیز حرف بزنیم.

وی افزود: آن چه بعد از انقلاب اسلامی نسبت به قبل انقلاب اسلامی بوده است با افتخار می توانیم حرف بزنیم که از چهار تصفیه خانه به ۲۴۲ تصفیه خانه فاضلاب و از ۲۷ تصفیه خانه آب به ۱۵۶ تصفیه خانه رسیدیم یعنی حرکت ما یک حرکت پرشتاب بوده و همه مردم ما برای آبادانی سرزمین شان تلاش کردند.

رییس جمهوری در ادامه با اشاره به اهمیت نظم و ترتیب و زمان بندی و وعده دقیق دادن به مردم  گفت: وقتی به مردم وعده می دهیم، می گوییم در این دولت تعدادی سد را به افتتاح خواهیم رساند اما زمانی خیلی دقیق تر در این زمینه حرف می زنیم و می گوییم تا امروز ۴۳ سد را افتتاح کردیم، تا پایان دولت ۵۸ سد را به افتتاح خواهیم رساند.

روحانی افزود: این که بتوانیم با آمار و زمان بندی حرف بزنیم یکی از آرزوهای من بود. در کشورهای اروپایی اعلام می کنند که پایان دو یا سه سال ۱۰ طر ح به افتتاح می رسد و حتی تاریخ و روز آن را اعلام می کنند و ما امروز در آب و برق کشور به این نقطه رسیدیم.

وی ادامه داد: این که وزیر نیرو می گوید در این ۶ ماه چه طرح هایی افتتاح شد یا می گوید در ۱۲ ماه چه طرح هایی افتتاح خواهد شد و یا برای سال آینده هم تا پایان دولت را اعلام می کند، این خیلی مهم است.

رییس جمهوری تصریح کرد: منظم بودن، برنامه ریزی دقیق داشتن و با محاسبه حرکت کردن مردم را با نشاط و امیدوار می کند. فقط دبستان نیست که بگوییم اول سال تحصیلی ۳۱ شهریور و پایان آن خرداد ماه است. در همه طرح ها باید بتوانیم با زمان بندی با مردم حرف بزنیم.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه در غرب کشور کار بسیار  بزرگی انجام شده است،اظهار داشت: ما در نقاط مرزی غرب کشور ۵۳ سد به ثمر رساندیم که از این ۵۳ سد ۲۴ سد در دولت یازدهم و دوازدهم انجام گرفته و به ثمر رسیده که ۴۵ درصد این سدها بود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر