کد خبر: 86446
A

یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر خارجه گفت: آقای ظریف چگونه است زمانی که با ۱+۵ مذاکره می‌کنید لبخند به لب دارید اما با توپ پر به مجلس می‌آیید.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۱۵ تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در اخطاری با استناد به بند ج اصل ۲۲ و بندهای ۳، ۵ و ۱۶ اصل ۳ و بند ۸ اصل ۴۳ قانون اساسی، گفت: آقای ظریف چگونه است زمانی که با ۱+۵ مذاکره می‌کنید لبخند به لب دارید اما با توپ پر به مجلس می‌آیید. آقای ظریف ما خودی هستیم یا خیر. این چه لحن و ادبیاتی است. شما باید تمرین کنید که حرف نماینده مردم را به گوش جان بخرید.

این عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آقای ظریف فرمودید مذاکره کرده‌اید تا فشار بر معیشت مردم کمتر شود اما آیا می‌دانید دلار به ۲۱ تومان رسیده، این نتیجه مذاکرات شما است. آیا شما و آقای رئیس‌جمهور نمی‌دانید قیمت مسکن به کجا رسیده؟ این نتیجه عملکرد شما است.

وی گفت: آقای رئیس‌جمهور هفته گذشته گفتند هرقدر فشار اقتصادی بیشتر شود، باکی نیست، اما اگر آمریکایی‌ها در حوزه مسائل سیاسی اقدامی کنند آن موقع می‌توانید اقدام خاصی انجام دهید. شما فرمودید کلاه بر سر اوباما و آمریکا گذاشتید، اگر بر سر آنها کلاه گذاشتید چرا اکنون جرأت نکردید بعد از خروج آمریکا از برجام از آنها شکایت کنید. ترسیدید آنها از مکانیزم ماشه استفاده کنند.

سلیمی ادامه داد: شما در رابطه با دیپلمات‌های زندانی چه کردید در حالی که بیش از یک سال و اندی در زندان هستند، جنابعالی فرمودید اصلاح‌طلب و اصولگرا را نمی‌شناسید اما در متینگ‌های حزبی احزاب اصلاح‌طلب سخنرانی قرایی داشتید و می‌دانیم چه مطالبی را گفتید. شما گفتید آمریکا ابرقدرت نیست اما چرا در دانشگاه تهران، دانشگاهیان و ملت را از بمب آمریکایی ترساندید. تاریخ در مورد برجام قضاوت خواهد کرد اما نه آنگونه که شما فرمودید بلکه به گونه‌ای متفاوت.

منبع: ایلنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر