کد خبر: 8795
A

رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان درباره اظهارنظر اخیر محمود صادقی درباره حقوق نمایندگان، گفت: این‌گونه در حق نمایندگان ظلم می‌شود؛ چرا که حقوق‌شان شفاف است. یک نماینده ممکن است در پنج شهرستان دفتر داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، بهروز نعمتی در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده ۷۹ قانون اساسی و با انتقاد نسبت به اظهارات اخیر محمود صادقی درباره دریافتی‌های نمایندگان، اعلام کرد: یکی از دوستان طی روزهای اخیر مواردی را درباره حقوق نمایندگان مطرح کردند که نمایندگان ۱۷ تا ۲۱ میلیون حقوق می‌گیرند.

او گفت: عزیزی که این مسئله را مطرح کردند از دانشگاه حقوق می‌گیرند که بیشتر از حقوق نمایندگان است بنابراین خواهش ما این است که شما هیچ پولی برای هزینه‌های نمایندگی به نمایندگان ندهید و صرفاً همان حقوق ۵ میلیون ۴۰۰ هزار تومان را پرداخت کنید.

او گفت: از روز گذشته از صداوسیما تا تمامی رسانه‌ها درباره این مسئله گزارش می‌دهند و برخی از نمایندگان شهرستان‌ها ازجمله نماینده پل‌دختر می‌گویند مردم به‌خاطر بیان این مسئله، از آن‌ها پول می‌خواهند و می‌گویند از حقوق ۲۰ میلیونی که ازسوی یکی از نمایندگان ادعا شده، مبلغ ۲ میلیون تومان برای کفن و دفن میت به آن‌ها پرداخت.

عضو فراکسیون مستقلان ولایی خاطرنشان کرد: این مسائل باعث کسر شان مجلس و نمایندگان است و این درحالی است که عزیزی که این مسئله را مطرح کرده، از دانشگاه حقوق می‌گیرد. بنابر این تقاضا دارم، نمایندگان محترم اعم از دانشگاهیان و قضات و دیگران فقط از مجلس حقوق بگیرند.

علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر ضمن تایید آن گفت: هیات رییسه مجلس بنابر آیین‌نامه موظف است، در مناطق و حوزه‌های انتخابیه برای نمایندگان دفتر تهیه کند اما پس از آن که به این خشک‌سالی مالی در مملکت خوردیم، سعی کردیم به‌نوعی از این مسئله فرار کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از آن‌جا که امکاناتی نداشتیم و فکر کردیم تهیه این دفاتر در سراسر کشور هزینه بسیاری خواهد داشت، به نمایندگان می‌گوییم که خودشان دفتر اجاره کنند و ما هزینه اجاره آن‌را پرداخت کنیم. چرا خلاف واقع می‌گویید.

نماینده مردم قم در مجلس دهم یادآور شد: به نظر می‌رسد این‌گونه در حق نمایندگان ظلم می‌شود؛ چراکه حقوق‌شان شفاف است. یک نماینده ممکن است در پنج شهرستان دفتر داشته باشد. اگر قرار باشد برای هر یک از این دفاتر مثلاً یک میلیارد هزینه کنیم و مکانی برای ایجاد دفتر بخریم، با مشکل روبرو خواهیم شد.

لاریجانی در پایان تصریح کرد: بنابراین، مسائلی همچون هزینه‌های نمایندگی و اجاره دفتر را نباید جزء حقوق نمایندگان حساب کنید. این‌گونه در حق نمایندگان ظلم می‌شود و علاوه بر آن، این اقدام تخریب بلاوجه است. چرا این کارها را می‌کنید.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر