کد خبر: 8797
A

خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داد، واشنگتن تصمیم گرفته است که حمایت نظامی خود را از کمپین حملات عربستان به یمن محدود کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های آمریکایی با اشاره به تصمیم اتخاذ شده از سوی واشنگتن برای محدود کردن حمایت نظامی از حملات سعودی‌ها به یمن، گزارش داد که علت این تصمیم‌گیری نگرانی‌ها در خصوص تلفات غیرنظامی گسترده در یمن بوده است.

بر اساس این گزارش، آمریکا همچنین تصمیم گرفته است که فروش تسلیحاتی را به عربستان که پیش از این درباره آن برنامه‌ریزی شده بود، متوقف کند.

همچنین آمریکا در نظر دارد در برنامه‌های آموزش نظامی نیروهای هوایی عربستان بازبینی داشته باشد تا توانمندی‌های هدف‌گیری این نیروها که نگرانی‌های بسیاری برای واشنگتن ایجاد کرده است، ارتقا پیدا کند.

تصمیم اخیر دولت آمریکا در واقع نشان‌دهنده سردرگمی در میان مقام‌های ارشد دولت باراک اوباما درخصوص اقدامات وحشیانه سعودی‌ها در یمن و هدف قرار گرفتن غیرنظامیان در این کشور است.

یک مقام دولت اوباما که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری رویترز گفت، مشکلات نظام‌مند و گسترده در حملات نیروهای سعودی باعث شده که آمریکا تصمیم به متوقف‌ کردن فروش برخی تسلیحات به ریاض بگیرد.

این مقام آمریکایی همچنین گفت: این تصمیم به طور مشخص بازتابی از نگرانی‌هایی است که ما درخصوص حملات سعودی‌ها که به کشتار غیرنظامیان منجر شده است، داریم.

از سوی دیگر، یک مقام دیگر آمریکایی که او نیز خواست نامش فاش نشود، در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز خبر اتخاذ تصمیم دولت واشنگتن در قبال توقف فروش برخی تسلیحات به عربستان را تأیید کرد اما در این‌ باره به جزییات بیشتری نپرداخت.

این مقام آمریکایی همچنین اظهار کرد: طرف سعودی خواستار اشتراک اطلاعات بیشتر و حمایت مضاعف از امنیت مرزهای خود شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر