کد خبر: 8803
A

تارنمای «مدیایت» نوشت: یکی از ایمیل های هک شده مدیر ستاد انتخاباتی «هیلاری کلینتون» نشان می دهد که بنیاد کلینتون آنچنان به تفکرات آموزشی و تربیتی «رکس تیلرسون» گزینه «دونالد ترامپ» برای تصدی وزارت امور خارجه، علاقه مند شده بود که او را در سال 2012 برای سخنرانی در یکی از کنفرانس های این بنیاد در نظر گرفته بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران؛ تارنمای آمریکایی مدیایت (Mediaite.com) شب گذشته (23 آذر) نوشت که بر اساس یکی از ایمیل های هک شده ای که در تارنمای ویکی لیکس قرار گرفته است، بیل کلینتون رئیس جمهوری پیشین آمریکا و از روسای بنیاد، گزارشی را نگارش کرد و به افراد کلیدی ای مانند «جان پودستا» و «چلسی کلینتون» ارسال کرد که در آن «رکس تیلرسون» و «آرنه دانکن» (Arne Duncan) وزیر پیشین آموزش و پرورش آمریکا ' زوج پیشرو دو بخش دولتی و خصوصی برای همکاری در تبیین اقتصاد نوین آمریکا' معرفی شدند.
در این گزارش، تیلرسون فردی معرفی شد که از حامیان برخی از اولویت های دانکن مانند تربیت معلمان، توسعه نیروی کار و آموزش علوم پایه است. در این گزارش آمده است: 'تیلرسون مدیری است که سرمایه گذاری وسیعی در بخش آموزش آمریکا و به خصوص آموزش دختران انجام داده است.'
در این گزارش اشاره ای به دیگر فعالیت های تجاری یا اندیشه های سیاسی تیلرسون نشده است.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا روز گذشته (سه شنبه) اعلام کرد که رکس تیلرسون مدیر کنونی غول نفتی اکسون موبیل را برای تصدی وزارت امور خارجه انتخاب کرده است.
تیلرسون 64 ساله از سال 2006 مدیر اکسون موبیل بوده و در سال 2017 بازنشسته می شود. وی تجربه دیپلماتیک نداشته و به دلیل همکاری های نفتی شرکت تحت ریاست خود با روسیه از «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه نشان دوستی را دریافت کرده است که به دلیل روابط گرم و دوستانه وی با پوتین و نداشتن تجربه سیاست خارجی مورد انتقاد بسیاری از دمکرات ها و جمهوریخواهان در آمریکا قرار گرفته است. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر