کد خبر: 88541
A

صادقی نماینده مردم تهران در مجلس دهم، در رابطه با جلسه دادگاه امروزش گفت: پیرو اخطاریه قبلی امروز دوشنبه سیزدهم مرداد ساعت ۹ صبح به دادگاه انقلاب شعبه ۲۸ مراجعه کردم، نماینده دادستانی نیز حضور داشت، منتظر ماندم، اما به علت عدم حضور قاضی جلسه برگزار نشد.

به گزارش دیده بان ایران؛ محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس دهم، در رابطه با جلسه دادگاه امروز خود توضیحاتی ارائه کرد.

محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس دهم و عضو فراکسیون امید، در رابطه با جلسه امروز دادگاهی در شعبه ۲۸دادگاه انقلاب گفت: پیرو اخطاریه قبلی امروز دوشنبه سیزدهم مرداد ساعت ۹ صبح به دادگاه انقلاب شعبه ۲۸ مراجعه کردم، نماینده دادستانی نیز حضور داشت، منتظر ماندم، اما به علت عدم حضور قاضی جلسه برگزار نشد. قاعدتا وقت رسیدگی تجدید خواهد شد.

او ادامه داد: نکته قابل ذکر این است که نخستین جلسه دادگاه در مهر ماه سال گذشته برگزار شد. در آن جلسه اعتراضم بر این بود که اتهام تبلیغ علیه نظام ضمن کیفرخواست واحدی در دادگاه کیفری دو (کارکنان دولت) به من تفهیم شده است و قاضی شروع به رسیدگی کرد، لذا نمی‌شود به یک اتهام در دو دادگاه رسیدگی شود. ضمن اینکه این اتهام، مشمول قانون جرم سیاسی است و باید در دادگاه صالح با حضور هیات منصفه به آن رسیدگی شود.

محمود صادقی مطرح کرد: پس از آن جلسه مطلع شدم دادگاه انقلاب قرار عدم صلاحیت صادر کرده و پرونده را به دادگاه کیفری دو عودت داده است.

صادقی بیان کرد: دادگاه کیفری دو هم در رأی مورخ ۲۷ بهمن ۹۷ در چهار مورد، جمعا بنده را به ۲۱ ماه حبس و ۱۰ میلیون تومان جزای نقدی محکوم کرد و در مورد بقیه اتهامات مندرج در کیفرخواست، از جمله اتهام تبلیغ علیه نظام بعلت فقدان سوء نیت مرا تبرئه کرد که متعاقبا این رأی در دادگاه تجدیدنظر، تأیید و قطعی شد. عجیب اینکه همزمان با صدور رأی دادگاه تجدیدنظر از شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برای من اخطاریه‌ای آمد که موضوع همان اتهام تبلیغ علیه نظام بود.

صادقی افزود: طبق این اخطاریه که برای امروز سیزدهم مرداد ساعت تعیین وقت شده بود در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب حاضر شدم، اما قاضی دادگاه نیامدند و جلسه برگزار نشد.

منبع: فرارو

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر