کد خبر: 88771
A

نمازی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: اصلاح‌طلب‌ها باید در مدت زمان باقیمانده درون خود به یک اصلاح ساختار و ذیل آن به یک تجدید سازمان اقدام کنند و از این طریق خود را برای حضور در انتخابات آینده آماده کنند.

به گزارش دیده بان ایران؛ علی‌محمد نمازی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، در خصوص سازوکار و نحوه حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، گفت: با توجه به شرایطی که اکنون در کشور شاهد آن هستیم به ویژه اتفاقاتی که در مجلس تا پیش از بیانات رهبری رخ داد و برخوردی که نمایندگان با وزرای دولت به ویژه آقای ظریف داشتند، به ما نشان می‌دهد که باید عمیق‌تر و ریشه‌ای به موضوعات نگاه، آن‌ها را تحلیل و در خصوص آن‌ها تصمیم بگیریم.

 

وی ادامه داد: به نظر من اصلاح‌طلب‌ها باید در مدت زمان باقیمانده درون خود به یک اصلاح ساختار و ذیل آن به یک تجدید سازمان اقدام کنند و از این طریق خود را برای حضور در انتخابات آینده آماده کنند.

 

نمازی در ادامه اظهار داشت: اصلاح‌طلبان بعد از اینکه نخست به خودشان پرداختند، در انتخابات ۱۴۰۰ باید با کاندیداهای حداکثری خودشان وارد شوند، دو موضوع این روزها از سوی بخشی از این جریان اعلام می‌شود، یکی شرکت بدون قید و شرط و تحت هر شرایطی در انتخابات است و یکی هم موضع عدم حضور در انتخابات که از نظر من هر دو اشتباه است.

 

وی افزود: به نظر من اصلاح‌طلبان باید اعلام کنند که به طور مشروط در انتخابات حاضر خواهند شد و شرط حضورشان هم این است که کاندیدای حداکثری داشته باشند، لذا نیاز است که کاندیداهای حداکثری‌شان وارد انتخابات شوند، همچنین کارشناسان و صاحب‌نظران اصلاح‌طلب از هم‌اکنون مسائل کشور را تحلیل کنند و به حامیان‌شان از نظر تحلیل و اطلاعات و آگاهی‌های سیاسی مورد نیاز سرویس دهند، از سوی دیگر در انتخابات هم با کاندیدای حداکثری ثبت نام کنند اما اعلام کنند که شرط حضور و فعالیت در انتخابات تایید کاندیداهای حداکثری آنها است.

 

این فعال سیاسی با اشاره به احتمال تکرار اتفاقی همچون دوره نهم ریاست جمهوری، ابراز داشت: اگر چنانچه تعداد کاندیداهای مطلوب هم بیشتر از یک نفر بود با رعایت دموکراسی و برخورد دموکراتیک با یکدیگر همانند کشورهای دیگر که با کارکرد حزبی به یک کاندیدای واحد می‌رسند، اصلاح‌طلبان نیز باید از همین روش استفاده کنند و بعد همگی به حمایت جدی از آن کاندیدای نهایی بپردازند تا بتوانند نتیجه مناسب کسب کنند.

 

وی ادامه داد: نکته دارای اهمیت دیگری که وجود دارد این است که اصلاح‌طلبان باید از هم‌اکنون اعلام کنند که به هیچ وجه زیر بار کاندیدای اجاره‌ای نخواهند رفت و با کاندیدای حداکثری در انتخابات حاضر می‌شوند. البته به نفع نظام هم است که اجازه دهند احزاب و تشکل‌ها بتوانند در عرصه حاضر باشند و یک انتخابات رقابتی با مشارکت حداکثری و عادلانه برگزار شود، اگر این اتفاق رخ دهد، بخش قابل توجهی از خطرهایی که اکنون نظام با آن مواجه است، برطرف می‌شود.

 

منبع:ایلنا 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر