کد خبر: 8893
A

نماینده مردم اردکان در نشست مشترک ائمه جمعه استان یزد گفت: در دولت های نهم و دهم علیرغم تلاش های زیاد و درآمد 1800 میلیارد دلاری نفت و 140 هزار میلیارد تومانی از محل فروش بنگاه ها و شرکت ها؛ کشور تورم 40 درصدی و میانگین رشد 2/2 درصد که در اواخر این دولت به منفی 6/8 درصد رسید را تجربه کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران؛ «محمدرضا تابش» در این دیدار با تبریک میلاد پیامبر رئوف و امام جعفر صادق (ع) و  آرزوی توفیق رهپویی ائمه اطهار، یاد و خاطره ائمه جمعه فقید استان را گرامی داشت و عنوان داشت: خوشبختانه روحانیت و ائمه جمعه استان از گذشته تا به حال سعی داشتند تا ارتباط و انس با مردم  را حفظ نمایند و حامی و همراه مردم در مقاطع مختلف باشند.

رییس مجمع نمایندگان استان به تشریح دو کار مهم دولت در عرصه داخلی و خارجی پرداخت و اظهار داشت: نجات کشور از فاجعه اقتصادی و بهبود روندهایی اقتصادی از این جمله است. 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تبیین وضعیت رشد اقتصادی و تورم در دولت های مختلف اظهار داشت: دولت اصلاحات که  برنامه سوم توسعه را به بهترین نحو به سرانجام رساند توانست میانگین رشد اقتصادی بالای 6 درصد و تورم یک رقمی را بدست آورد و کشور را در یک جهش اقتصادی قرار دهد.

وی تصریح کرد: در دولت های نهم و دهم علیرغم تلاش های زیاد و درآمد 1800 میلیارد دلاری نفت و 140 هزار میلیارد تومانی از محل فروش بنگاه ها و شرکت ها؛ کشور تورم 40 درصدی و میانگین رشد 2/2 درصد که در اواخر این دولت به منفی 6/8 درصد رسید را تجربه کرد.

تابش ادامه داد: شرایط در دولت یازدهم بدلیل مشکلات اقتصادی و کاهش شدید قیمت نفت به کلی تغییر کرد ولی در این شرایط سخت اقتصادی که کشور کمترین درآمد نفت را تجربه می کرد دولت توانست با مدیریت خوب در سال 94 به رشد اقتصادی 3 درصد و کاهش تورم به 15 درصد دست یابد.

نماینده مردم اردکان با تاکید بر وجود نقد در این حوزه کاری و اینکه رکود تورمی باعث ایجاد سختی های زیادی برای مردم و بخصوص تولیدکنندگان شده است گفت: این مسائل را بعنوان نماینده مردم بارها به مسولان کشور گفته شده است که ان شاا... با توجه بیشتری پیگیری شود.

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس در بخش دیگری از سخنانش به عملکرد سیاست خارجی دولت و بویژه در بحث برجام پرداخت و با تحسین درایت و هوشمندی مقام معظم رهبری و تلاش های دولت در این خصوص گفت: با ایستادگی مردم و دیپلماسی هدفمند، سایه تهدید و بحران شدید از سر کشور رفع شد و حق هسته ای ایران به رسمیت شناخته شد.

"تابش" با بیان اینکه باید در مواجهه با تهدیدها همیشه آماده باشیم گفت: ما در مقابل تهدید بخوبی عمل کردیم ولی نتوانستیم از فرصت ها بهره حداکثری را ببریم.

وی تصریح کرد: هنر دیپلماسی بهره گیری خردمندانه از فرصت ها و کاهش تهدیدها است.

نماینده مردم اردکان همچنین به وضعیت پیگیری برجام در دو سطح کمیته داخلی و بین المللی نیز اشاره کرد.

"محمدرضا تابش" به اهمیت مقابله با پروژه ایران هراسی و شیعه هراسی در منطقه پرداخت و بر فعال بودن دیپلماسی کشورمان برای رفع این گونه تحرکات تاکید کرد.

رییس مجمع نمایندگان استان یزد همچنین به اقدامات مجمع در دوره جدید اشاره کرد و با بیان اینکه نمایندگان با تعامل و  همدلی در حال پیگیری موضوعات هستند گفت: جلسات خوبی با مدیران اجرایی استان برگزار شده و بزودی جلسات مجمع در سطح شهرستان ها و شوراهای اداری تشکیل خواهد شد.

رئیس هیات عالی نظارت انتخابات شوراهای اسلامی استان همچنین با اعلام شروع بکار این هیات در استان گفت: با حضور سه تن از نمایندگان استان  آقایان دهقانی، صباغیان و بنده هیات نظارت شکل گرفته است و مبنای ما برگزاری انتخاباتی پرشور و قانونمند است.

وی عنوان داشت: در هیات های نظارت باید اعتماد مردم با اجرای صریح و صحیح قانون جلب شود و در گزینش افراد؛ تعهد، تدین، مردمداری و معتمد بودن ملاک عمل قرار گیرد و سعی شده  از افراد حقوقدان استفاده شود تا کارها منطبق بر قوانین صورت گیرد. گفتنی است نشست ائمه جمعه استان صبح امروز (پنج شنبه ) در محل مصلای احمدآباد شهرستان اردکان برگزار شد.

photo_2016-12-15_12-18-53

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر