کد خبر: 8927
A

نگاهی کوتاه به اخبار مهمی که طی بیست و چهار ساعت گذشته در رسانه ها به آن پرداخته شده است.

پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران قصد دارد تا هر شب؛ تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد را در اختیار مخاطبان خود قرار دهد که مهمترین آنها عبارتند از:

 

اصلاح‌طلبان ضرورتی برای معرفی نامزد پوششی ندارند

علیرضا محجوب درباره اظهارنظر برخی چهره های اصلاح طلب درباره نیاز به معرفی نامزد پوششی در انتخابات ریاست جمهوری اظهار می کند: من ضرورتی نمی بینیم. به اندازه کافی در این انتخابات رقیب و کاندیدا وجود خواهد داشت.او تاکید می کند: البته اگر افرادی می خواهند خودشان را مطرح کنند مجاز هستند ولی قاعدتا بهتر است همه روی حمایت از آقای روحانی متمرکز باشند.دبیرکل حزب کارگر درباره رقبای حسن روحانی اظهار کرد: رقبای روحانی هم در اصولگرایان و هم اصلاح طلبان و هم مستقلین هستند. کاندید شدن حق همه هستند.محجوب تاکید کرد: نامزد پوششی موضوعی نیست که در رسانه ها طرح شود بلکه باید در جلسات تخصصی روی این موضوع صحبت شود.او با اشاره به توجیهات این دسته از افراد از جمله احتمال ردصلاحیت حسن روحانی نیز گفت: من این موضوع را جدی و عملی نمی بینم. در عین حال مخالف معرفی نامزد پوششی هستم مگر اینکه در جلسات بنشینند و خردهایشان را روی هم بریزند و متوجه شوند موضوع جدی است. اما اینکه یک جمعی در یک گوشه ای چنین احساسی داشته باشند را منتفی می دانم.این مطلب در خبرآنلاین منتشر شده است.

 

پیام نتانیاهو به مقامات ایران

بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسراییل که به منظور یک سفر رسمی یک روزه به شهر "آستانه" پایتخت قزاقستان سفر کرده بود با "نور سلطان نظر بایف" رییس جمهور قزاقستان دیدار کرده و به رییس جمهوری قزاقستان تاکید کرد که در سفر هفته آینده حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران به کشورش پیامی از جانب او به رییس جمهور ایران برساند.نتانیاهو در واکنش به سخنان نظربایف که به او گفت: "هفته آینده میزبان رییس جمهوری اسلامی ایران هستم چه پیامی دارید تا به او برسانم ؟ " ، گفت : به او بگویید ما را تهدید نکنید، ما خرگوش نیستیم ما ببر هستیم ؛ با تهدید به نابودی ما، خودتان را به خظر می اندازید."نتانیاهو در ادامه پیام خود به نظربایف تاکید کرد که به رهبران ایران بگوید در صورتی که آنها سیاست خصمانه خود را نسبت به اسراییل تغیر دهند، رژیم اسراییل نیز سیاست خود را نسبت به ایران تغییر خواهد داد.این مطلب در عصر ایران منتشر شده است.

 

روسیه ایران را در حلب غافلگیر کرد!

وبسایت خبری "البوابه نیوز" گزارش داد: «"غسان ابراهیم" روزنامه نگار سوری وابسته به معارضان سوریه مدعی شد: "روسیه با مذاکره با ترکیه درباره معارضان سوریه، ایران را در حلب غافلگیر کرد."غسان ابراهیم در ادامه ادعا کرد: «از آنجا که روسیه تنها با ترکیه درباره مسئله خروج افراد مسلح از حلب مذاکره کرده بود، ایران را غافلگیر کرد ولی ایران اکنون بر اوضاع سیطره کامل دارد در حالی که انتظار می رفت روسیه بر همه اوضاع سوریه سیطره داشته باشد.»این مطلب در جام نیوز منتشر شده است.

 

جلیلی تفکر احمدی‌نژادی دارد

عضو هیات نظارت حزب موتلفه گفت: جلیلی دارای تفکرات احمدی نژادی است و قطعا نه تنها مردم ,دیگر به چنین طرز فکری رای نخواهند داد، اصولگرایان هم این نوع اندیشه را نمی‌پسندند.احمد کریمی اصفهانی درباره رفتار‌ها و صحبت‌های انتخاباتی که این روز‌ها از سوی سعید جلیلی اتفاق می‌افتد، با بیان اینکه جلیلی شانس خود را قبلا امتحان کرده است گفت: مهم‌ترین ویژگی که یک فرد باید داشته باشد تا کاندیدای ریاست جمهوری شود مواجهه با اقبال عمومی و سطح پذیرش از سوی جامعه است که باتوجه به شرایط فعلی به نظر می‌رسد جلیلی از چنین شانسی برخوردار نیست.وی در ادامه با بیان اینکه در ایام نزدیک به انتخابات منطقی است سخنرانی‌هایی صورت بگیرد اظهار داشت: رفتارهای انتخاباتی در چندماه باقی مانده به انتخابات طبیعی است؛ اما فردی که دست به این رفتار‌ها می‌زند باید پایگاه و جایگاه اجتماعی خود را بشناسد نه اینکه بدون هیچ آگاهی دست به این نوع رفتار‌ها بزند.وی در پاسخ به این سوال که آیا فعالیت‌های انتخاباتی جلیلی نوعی تحمیل خود بر اصولگرایان است یا خیر، عنوان کرد: اگر جلیلی فکر می کند با این رفتار‌ها می‌تواند اصولگریان را به یک وحدت برساند تا او را کاندیدای خود معرفی کنند اشتباه است، او باید منتظر نظر نهایی جبهه اصولگریان باشد چرا که با این رفتار‌ها به جایی نمی‌رسد زیرا قبلا وضعیت محبوبیت خود را در میدان انتخابات نشان داده است.این مطلب در ایلنا منتشر شده است.

 

عیادت نماینده هاشمی رفسنجانی از ابراهیم یزدی

محمد هاشمی به عنوان نماینده اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور اسبق ایران ضمن حضور در منزل ابراهیم یزدی وزیر خارجه اسبق ایران در تهران، از او عیادت کرد و یکی از کتاب های هاشمی رفسنجانی را به یزدی هدیه داد.

 

تهدید «معروف» توسط عوامل یک برنامه تلویزیونی

عوامل یکی از برنامه‌های تخصصی والیبال که به تازگی از یکی از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود و به پخش جزئیات لیگ برتر والیبال می‌پردازد، در پایان نیم فصل اول رقابت‌های لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور از سعید معروف، کاپیتان تیم ملی و پیکان دعوت کردند تا در این برنامه حضور پیدا کند، اما معروف این درخواست را رد کرد.رد کردن پیشنهاد عوامل این برنامه موجب ناراحتی آنها شد و به گوش کاپیتان تیم ملی رساندند که اگر در برنامه حضور پیدا نکند عکس‌ها و فیلم‌هایی که از او دارند و حاشیه‌ها و درگیری‌هایی که در لیگ داشته است را روی آنتن خواهند برد. حالا اینکه هدف از تهدید کاپیتان تیم ملی و پیکان برای حضور در یک برنامه چیست، شاید سوالی باشد که عوامل این برنامه تخصصی جواب بهتری برای آن داشته باشند.این مطلب در آی اسپورت منتشر شده است.

 

خطرناک است که مردم تصمیم بگیرند کاری نکنند

دکتر بیتا مدنی، جامعه‌شناس، می‌گوید: وقتی شهروند می‌بیند در سطوح بالاتر، اختلاس و بی‌قانونی وجود دارد، تمایلی در خودش احساس نمی‌کند نسبت به ناهنجاری‌های کوچک واکنش نشان دهد.دکتر بیتا مدنی، دکترای جامعه‌شناسی فرهنگی، با حضور در کافه خبر، با بیان این که باید مراقب گسست اجتماعی بین مردم و مسئولان بود، هشدار داد: اعتماد، یک سرمایه اجتماعی است که در جامعه ما در حال از دست رفتن است و حتی در بین اعضای خانواده و بین زن و مرد هم کمرنگ‌تر از گذشته شده است.او با اشاره به آنچه درباره زن دستفروش شمالی و مداخله نکردن مردم در درگیری او با شهرداری پیش آمد،‌ اظهار کرد: در شرایطی که ماموران شهرداری در حال برخورد با زن دستفروش بودند، افراد می‌توانستند انتخاب کنند که یک گوشه بایستند و کاری نکنند یا می‌توانستند انتخاب کنند وارد صحنه شده و حتی به خاطر همشهری‌شان با آنها برخورد شود. در چنین شرایطی افراد طبیعتا احتساب عملگرایانه می‌کنند، هزینه - فایده را محاسبه می‌کنند که بهتر است وارد مشاجره شوند یا نه. آنها در عین حال که ممکن است دلشان بخواهد وارد ماجرا شوند، از خودشان می‌پرسند کجا حقوق شهروندی من رعایت شده که حالا بخواهم از حقوق دیگران دفاع کنم؟ بنابراین تصمیم می‌گیرند کنار بایستند.

 

واکنش ابتکار به «سازمان محیط «ایست»

معصومه ابتکار، در حاشیه سومین هم اندیشی سیاستگذاران منابع آب " اقتصاد سبز و حکمرانی پایدار " با اشاره به انتقاد برخی از عملکرد سازمانش گفت: :کسانی به سازمان محیط زیست، لقب «سازمان محیط ایست» می‌دهند، نمی خواهم بگویم فکرشان قرون وسطایی است اما تفکر قدیمی دارند. امروز محدودیت‌های ما به طوری صورت می‌گیرد که به شکلی جلوی آلودگی را بگیریم. خبرآنلاین این خبر را منتشر رکد.

 

دو وکیل ایرانی زندانی در کنیا آزاد شدند

حسن قشقاوی که از طرف محمدجواد ظریف، به منظور پیگیری موضوع بازداشت دو وکیل زندانی ایرانی و آزادی آنها ماموریت یافته بود و از هفته گذشته در راس هیاتی از وزارت خارجه به کنیا سفر کرده است، روز چهارشنبه اعلام کرد که با پیگیری مستمر سفارت جمهوری اسلامی در کنیا و وزارت امورخارجه، در پی مذاکرات فشرده و رایزنی و انجام ملاقات های متعدد با مقامات سیاسی، قضایی و مسوول ذیربط پلیس این کشور، سرانجام دادگاه نایروبی رای به آزادی دو وکیل ایرانی بازداشت شده داد.ایسنا این خبر را منتشر کرد.

 

توصیه اژه‌ای به رعایت خط‌ قرمزها

غلامحسین محسنی اژه‌ای، با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آینده خاطرنشان کرد: با نزدیک‌تر شدن به انتخابات، طبیعی است که شرایط حساس‌تر می‌شود، بنابراین نیازمند تلاش هرچه بیشتر در راستای انجام وظایف هستیم چه آنکه عده‌ای به‌غلط این تصور را دارند که به دلیل حساسیت شرایط انتخابات می‌توانند از خط قرمزها عبور کنند و ضمن هنجارشکنی، ارزش‌ها را زیر پا بگذارند، درحالی‌که این، یک تصور غلط و فکر واهی است.فارس این خبر را منتشر کرد.

 

پیام آموزشی قاضی‌زاده برای ظریف!

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به پیروزی نیروهای مردمی و ارتش سوریه در حلب و پاکسازی این شهر از وجود تروریست‌ها اظهارداشت: آقای ظریف! بدانید که مذاکره حلب را آزاد نکرد، بلکه این مقاومت بود که موجب پیروزی در حلب و آزادسازی این شهر از دست تروریست‌ها شد.

 

واکنش سیدحسن خمینی به آزادسازی حلب

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در حاشیه مراسم ادای احترام میهمانان خارجی شرکت کننده در سی امین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، در دیدار با شیخ احمد بدرالدین حسون، مفتی اعظم سوریه و شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان، آزادسازی شهر حلب را به ملت های سوریه و لبنان تبریک گفت. خبرآنلاین این خبر را منتشر کرد.

 

قیاس زاکانی از فساد در دولت یازدهم با فساد در دولت های قبل

علیرضا زاکانی امشب در جمع مردم سمنان با بیان اینکه برخی نمی‌خواهند، جامعه آرام باشد، اظهار کرد: خروجی این تنش‌ها مردم را در ابهام و گردوغبار قرار می‌دهد و آن‌ها با استفاده از این فرصت کار خودشان را می‌کنند. علیرضا زاکانی گفت:اگر در دولت احمدی‌نژاد و دولت‌های قبلی جنس چینی می‌آمده و نقص بوده، در دو سال فعالیت این دولت، واردات از چین 6 برابر افزایش یافته است و کارگران بیکار هستند اما قرارداد با بوئینگ آمریکا می‌بندند تا پول‌ها به آنجا برود و کارگر ما بیکار شود،نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوعات فساد در دولت‌های مختلف، تورم و شکست اقتصادی در دولت قبل عنوان کرد: متأسفانه دروغ‌های بزرگی به مردم گفته‌اند و سبب شده‌اند مردم واقعیت‌ها را نبینند؛ ما قبول داریم در دولت اصلاحات و دولت احمدی‌نژاد فساد بوده، اما در این دولت فساد و غارت‌گری بیداد می‌کند.

 

واکنش جدید لاریجانی به حقوق های نجومی

علی لاریجانی بعد از ظهر امروز در نشست با نخبگان شهرستان علی آبادکتول اظهار کرد: ممکن است در دنیا برخی افراد برای منافع دنیا همانند گرگ به همدیگر حمله می‌کنند، اما نفس دین اسلام صلح، آرامش و خلوص در کارهاست. رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دریافت حقوق‌های نامتعارف ظلم به نظام و کشور است، گفت: حقوق تمام مدیران توسط دیوان محاسبات بررسی شد.

 

کشف ۱۰ تن کله‌پاچه فاسد در شرق تهران

دادستان عمومی و انقلاب پردیس از کشف ۱۰ تن کله‌پاچه فاسد و تاریخ مصرف گذشته در این شهرستان خبر داد.حیدر فتاحی در گفت‌وگو با «میزان» اظهار کرد: با رصدهای قضایی و حسب گزارش‌های واصله به دادستانی پردیس، در یک عملیات انتظامی و با هماهنگی اداره دامپزشکی شرق تهران سوله‌ای که معادل ۱۰ تن کله‌پاچه تاریخ مصرف گذشته در آن بود، کشف شد.وی افزود: قرار بود این کله‌پاچه‌ها وارد بازار مصرف شود که با اقدامات قضایی تمامی آنها ضبط شد.دادستان پردیس خاطرنشان کرد: مالک این سوله در حال حاضر متواری است و اقدامات قضایی برای دستگیری وی در حال انجام است.

 

دستگیری دو زن داخل چمدان در فرودگاه امام؟!

طی ساعات اخیر، عکسی با تیتر «دستگیری دو زن داخل چمدان در فرودگاه امام خمینی» در کانال‌های تلگرامی بازنشر شده است. اما واقعیت ماجرا چیست؟«عصرخبر» با انتشار این عکس نوشت: عکس بازنشر شده در شبکه‌های اجتماعی مربوط به سفر دو تبعه افغان از رومانی به مجارستان است و این اتفاق در فرودگاه امام خمینی (ره) رخ نداده است.

 

 

 

 

بی اطلاعی وزیر از فسخ قرارداد مخابرات

محمود واعظی در حاشیه افتتاح بیست و دومین نمایشگاه بین المللی الکامپ در جمع خبرنگاران در مورد تعیین تکلیف خریدار شرکت مخابرات ایران با توجه به اینکه سازمان خصوصی سازی قرارداد با این شرکت را فسخ کرده است، گفت: بنده در این زمینه چیزی نمی دانم و تمامی این موضوع را از رسانه ها شنیدم.وی گفت: آن چیزی که من شنیده ام مساله مالی بین مخابرات و سازمان خصوصی سازی بوده که با توجه به تذکراتی که به کنسرسیوم خریدار سهام مخابرات داده شده اما این کنسرسیوم اقساط را پرداخت نکرده است.وزیر ارتباطات اضافه کرد: آنطور که شنیده ایم سازمان خصوصی سازی بر مبنای مفاد قرارداد نسبت به فسخ آن اقدام کرده است.وی در پاسخ به اینکه آیا این پیشنهاد دولت برای بازپس گیری مخابرات بوده است، گفت: من همیشه گفته ام که مخالف بازپس گیری و بازگرداندن مخابرات به بدنه دولت نیستم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر