کد خبر: 89561
A

رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: شاید بتوان گفت قرارداد ویلموتس از مصادیق قراردادهای ترکمنچای بوده است؛ حتی مالیاتی که معمول است خود آن کسی که ذینفع است پرداخت کند را هم فدراسیون فوتبال بر عهده گرفته است.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجت‌الاسلام و المسلمین حسن درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه گزارشگران فساد و در جمع خبرنگاران در خصوص جزییات قرارداد ویلموتس و نامه دادسرا و سازمان بازرسی به تاج، رئیس سابق فدراسیون فوتبال برای معرفی اموال خودش برای جبران خسارت، اظهار کرد: درخواستی از جانب سازمان بازرسی ارسال نشده است شاید خود دادسرا این کار را کرده و سازمان بازرسی درخواستی نداشته است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: از همان اول حسب گزارش‌ها به اطلاعاتی از قرارداد دست یافتیم و پس از بررسی اشکالات قابل توجهی هم شکلی هم ماهوی در قرارداد دیدم.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان بیان کرد: در این رابطه به تفصیل بازرس مربوطه گزارشاتی را ارائه کرده‌اند و شاید بتوان گفت این قرارداد از مصادیق قراردادهای ترکمنچای بوده است؛ حتی مالیاتی که معمول است خود آن کسی که ذینفع است پرداخت کند را هم فدراسیون فوتبال بر عهده گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان اضافه کرد: خود این افراد هم بدهی‌های مالیاتی بسیاری داشته‌اند پول آن را هم چون خودشان نداشته‌اند از جای دیگری قرض کرده‌اند، این میزان قرارداد به این شکل و با این میزان اشکالات آن هم بدون رعایت تشریفات قانونی بررسی شده است و گزارشات آن آماده است و به زودی گزاش آن منعکس می‌شود.

همچنین "مسعود سلطانی‌فر" وزیر ورزش و جوانان پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۲۹ مرداد ۹۹ در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به محکومیت ایران در پرونده ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال، اظهار کرد: این قضیه چند وجه دارد، اول اینکه اگر در هنگام عقد قرارداد قصور و سهل انگاری بوجود آمده است، دستگاه‌های نظارتی و امنیتی بررسی کردند و پرونده لازم را تشکیل و به مراجع قضائی می‌دهند و مردم مطمئن باشند در راستای حرکت مبارزه با فساد در ورزش که با همکاری وزارت ورزش و اطلاعات و دستگاه قضا آغاز شده حتماً با خاطیان آن برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: یک حکم ناعادلانه از سوی فیفا علیه فوتبال و ورزش ایران صادر شده است و ما فکر می‌کنیم برای دفاع از منافع ملی، جلوگیری از اتلاف مالی و دفاع از فوتبال ملی کاری که باید انجام دهیم این است که از همه ظرفیت‌های حقوقی، قضائی، اداری و اجرایی کشور استفاده کنیم تا بتوانیم حکم فیفا شکسته شود.

سلطانی‌فر افزود:‌ توصیه کردیم از همه ظرفیت‌های حقوقی کشور هم در بازرسی کل کشور هم در وزارت خارجه و هم در معاونت حقوقی ریاست جمهوری و وزارت ورزش استفاده شود و یک هم‌گرایی بوجود بیاید تا بتوانیم از منافع ملی و فوتبال ملی دفاع لازم را کنیم و حکم فیفا را با توجه به ابعاد مختلف قرارداد و مسیر رسیدگی به پرونده، که خیلی غیر منطقی بوده است، بشکنیم.

وزیر ورزش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه عملکرد فدراسیون فوتبال را چگونه ارزیابی می‌کنید؟، گفت: مدیریت فعلی یک مدیریت موقت است، بعد از اینکه ریاست سابق فدراسیون فوتبال استعفا داد، بلافاصله اقدام کردیم تا انتخابات برگزار شود اما فیفا بر روی اساسنامه فدراسیون ایراداتی گرفت که برای رفع ایرادات اقداماتی انجام شد و آنها روز به روز خواستار این بودند که دخالت نهادها و دولت محدود شود، اگرچه در گذشته خیلی محدود بود.

وی با بیان اینکه فیفا حضور وزیر ورزش و معاون وزیر را در مجمع فدراسیون فوتبال تحمل نمی‌کند و خواستار حذف این دو مسئول است، گفت: هر زمانی که فیفا اساسنامه فدراسیون فوتبال را تائید کند مطمئنا با تصویب آن در مجمع، مراحل مختلف انتخابات آغاز می‌شود تا بتوانیم رئیس دائمی فدراسیون را انتخاب کنیم.

 

منبع: ایلنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر