کد خبر: 8959
A

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با تشریح ۳ لایه براندازی اسلام گفت: ساختارشکنی تحت عنوان "آزادی بیان" یک توطئه استکباری در این کشور است، در کشور ما آزادی بیان وجود دارد اما نباید هنجارشکنی کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، آیت الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: بحث ما در خطبه نخست تفسیر آخرین آیه سوره مبارکه انسان در مقام تبیین انسان الگویی قرآن بود و در بخش دوم این سوره نکته‌ای بیان شد مبنی بر اینکه خداوند می‌فرماید برای ظالمان عذاب الیمی فراهم شده است.

وی بیان کرد: در مورد ظالمان به این نتیجه رسیدیم که ساختار عذاب خدا مبتنی بر اعمال و رفتار خود ما است، انسان گناهکار و مشرک برحسب اعمال و افکار و رفتاری که دارند دچار  عذاب می‌شود و اگر عذاب جهنم مولود اعمال و رفتار خود ماست این ظالمان هستند که عذاب الیم را برای خود آماده کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی ادامه داد: بشر موجود تحت مدیریت خداوند متعال است، اعضا و جوارح بشر و به ویژه دستگاه پیچیده مغز و قلب تحت مدیریت خداوند فعالیت می‌کند و از سوی دیگر سازمان روحانی و اراده بشر نیز تحت فرمان خداوند است، تصمیم گیری در اعمال و رفتار همه تحت مدیریت خداست، بشر در زندگی صاحب اراده و اختیار است اما این اختیار را خداوند مدیریت می‌کند اگر عنایت خدا به بشر تعلق بگیرد ذات پروردگار سر راه وی زمینه و اقتضائاتی ایجاد می‌کند که برحسب آن انسان عبودیت خداوند را تصمیم می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه انسان اختیار دار و بااراده تحت مدیریت خداوند است بیان کرد: خداوند زمینه کار نیک را برای انسان فراهم می‌کند و از مجموعه ظرفیت‌هایی که خداوند برای انسان فراهم می‌کند به توفیق الهی تعبیر می‌شود.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: اگر بنده‌ای درصدد برخورد با خدا برآمد و از همان ابتدا ذات پروردگار را انکار کرد و یا در مقام عمل بنای رویارویی با پروردگار را گذاشت قضیه فرق می‌کند، زمانی گناه، شکل لغزش دارد و انسان بلافاصله متوجه می‌شود، معصیتی صورت گرفته و انسان پشیمان می‌شود اما زمانی گناه، در جبهه جنگ با خداست و انسان به دنبال این است که با خدا مبارزه کند و اصرار بر گناه و نافرمانی حق دارد و لذت و خوشگذرانی را مقدم بر اجرای رضای خدا می‌داند.

وی با اشاره به اینکه اگر بنده در جبهه جنگ با خدا دربیاید خداوند نیز وی را رها می‌کند اظهار داشت: بنابراین این انسان منشاء تصمیم گیری‌اش شهوت و هوای نفسانی خودش می‌شود، منشاء تصمیم‌گیری انسان وقتی شهوات وی شود از وی گناه نیز سر می‌زند و این خداست که زمینه را از انسان می‌گیرد و به وی توفیق نمی‌دهد.

خطیب جمعه مشهد مقدس با تبریک سالروز میلاد نبی مکرم اسلام و امام صادق(ع) اظهار داشت: گاهی اوقات حقایقی در دنیا رخ می‌دهد که حقایق ساختاری و تکوینی است اما ذات پروردگار با این حقیقت یک پیام هدایتی می‌دهد، شب میلاد پیامبر آتشکده فارس خاموش و دریاچه ساوه خشکید و موبد موبدان خواب دید تعدادی از شتران از بلاد عرب به عجم حمله کردند.

وی افزود: این حقایقی پیامی از سوی خدا برای یک تحول در زندگی بشر است، ماهیت این قضایا دو جریان داشت، یک جریان اینکه برخی از این قضایا از یک تحول و دگرگونی حکایت می‌کرد؛ سلسله دیگری از این حقایق اشاره به ذلت استکبار داشت مثل فروریختن طاق کسری و یا خاموش شدن آتشکده فارس و این حاکی از این است که کفر و استکبار در دنیا در حال سقوط است.

آیت الله علم الهدی عنوان کرد: تطبیق ولادت امام صادق(ع) با پیامبر نیز از همین خاصیت برخوردار است و این یک تصادف نیست و یک پیام هدایتی خداوند است، خداوند پیام داد احیای نبوت و پیامبری پیامبر در سایه این نواده بزرگواری است که شخصیت پیامبر را احیا می‌کند و واقعیت تعالیمش اسلام ناب محمدی را بر دنیا حاکم می‌کند.

وی ادامه داد: امام صادق(ع) دو کار ویژه صورت دادند کار نخست ایشان این بود که اسلام تز قدرت را با یک انقلاب فرهنگی به اسلام فکر و مکتب و فرهنگ تبدیل کردند، بنی امیه کاری کرده بود که اسلام تز قدرت است و همان اراجیف یزید را ادامه دادند و این کم کم جا افتاده بود و امام صادق با انقلاب خود اسلام را دین فرهنگ و فکر و اجتهاد و معلومات و اندیشیدن کردند و 4 هزار متفکر روشن اندیش از این مبدا وحی تعالیم را دریافت کردند.

آیت الله علم الهدی گفت: کار دوم امام این بود که تعالیم و واقعیت‌های اسلام و حتی وحی و پیامبر را از تحریف دشمن مصون کردند و همه مبانی تحریف شده را به سرمنزل نخست بازگرداندند و اسلام زندگی‌اش به ولادت امام صادق(ع) گره خورده است.

وی افزود: امروز این واقعیت را دشمنان اسلام نیز فهمیده‌اند و کسانی که متوجه شده‌اند چالشی سر راه آنها است به دنبال برانداختن این چالش هستند بنابراین اینها دقیقاً نقطه هدفی را در همه جنایات و جرائم و برخوردهای تهاجمی امام صادق و مکتب ایشان قرار داده‌اند.

خطیب جمعه مشهد مقدس بیان کرد: انقلاب اسلامی تمامی معادلات بین المللی را با استکبارستیزی خود برهم زد و در این صدد هستند که این معارف را از میان ببرند و سه لایه حرکتی برای براندازی اسلام شکل دادند. لایه نخست در عرصه زندگی جهان اسلام است؛ جریان تکفیر و ارعاب و تروریسم جریان مقابله با عقاید شیعه و معارف ائمه شکل گرفت و این جریان رسالت اصلی‌اش براندازی اسلام است.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: اینها نقطه براندازی اسلام را از نقطه تکفیر شروع کرده‌اند تا اینها بیایند و ابتدا این مکتب را بزنند که خوشبختانه مقاومت مسلمانان و پایداری ملت ما  و حکمت و رهنمودهای رهبر ما دشمن را شکست  داده است و نمونه‌اش امروز آزادی حلب است.

وی افزود: آن روزی که جریان تکفیر سوریه و عراق را به باد تخریب گرفت، برخی سیاسیون دنیا نظرشان این بود که دیگر مسئله داعش  شکست‌خوردنی نیست اما تنها فردی که داعش را شکست خورده معرفی کرد مقام معظم رهبری بود.

خطیب جمعه مشهد مقدس ادامه داد: لایه دوم این است که دشمن برای براندازی مکتب در جامعه ولایی شیعه با جریان تحجر و شیعه انگلیسی جلو آمده است تا اندیشه و فرهنگ انقلابی برخاسته از معارف امام صادق را به حاشیه براند، اخیراً مدرکی به دست آمده که برخی از این دستگاه‌های دشمن که در ماهواره فعال هستند از عربستان پول گرفته‌اند.

وی گفت: لایه سوم در جامعه انقلابی داخل کشور است که جریانهای سیاسی سکولار سردمدار آنها هستند، اینها در موقعیت‌های مختلف دم از گذران زندگی مردم می‌زنند و در جامعه انقلابی ما عناصر سکولار با این خصوصیت شکل گرفته است، مردم و مسئولان امنیتی و مقامات قضایی باید بیدار باشند و دستگاه قضا حساسیت نشان دهد، ساختارشکنی تحت عنوان آزادی بیان یک توطئه استکباری در این کشور است، در کشور ما آزادی بیان وجود دارد اما نباید هنجارشکنی کنند.


منبع: تسنیم

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر