کد خبر: 89924
A

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ با انتقاد از نحوه عقد قرارداد با سرمربی سابق تیم ملی، عنوان کرد: هیات رئیسه فدراسیون ۸ روز پس از انعقاد قرارداد در جریان مفاد قرارداد ویلموتس قرار گرفته است.

به گزارش دیده بان ایران: نصرالله پژمانفر در نشست امروز کمیسیون اصل 90 که به موضوع بررسی قرارداد مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی اختصاص داشت، ضمن گرامیداشت ایام عزاداری سید و سالار شهدا حضرت اباعبدالله حسین (ع) از حضور وزیر ورزش در این نشست و اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به منظور پاسخگویی تقدیر و تشکر کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه یکی از وظایف کمیسیون اصل 90 بررسی طرز کار دستگاه های مختلف در زیرمجموعه سه قوه است، افزود: قرارداد اخیر مارک ویلموتس برای مردم نگرانی جدی به وجود آورده که ضرورت داشت این پرونده در کمیسیون اصل 90 واکاوی شود.

وی با بیان اینکه نوع عقد قرارداد با مارک ویلموتس موجب یک سرخوردگی برای آحاد مردم شده است، اضافه کرد: امروز دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی به این موضوع ورود کرده اند و با توجه به مسئولیت مستقیمی که فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش در این رابطه داشتند کمیسیون اصل 90 نیز به این مسئله ورود کرد.

رئیس کمیسیون اصل 90 تصریح کرد: امروز دشمن به دنبال این است که یک فضای ناامید کننده و یأس در جامعه ایجاد کند و جمهوری اسلامی را متهم به این کند که حتی توانایی حل مسائل جزئی خود را ندارد و خسارات زیادی از این بابت به کشور وارد می شود لذا همه باید کمک کنیم تا این مسئله روشن شود و نشان دهیم کشور چابکی و چالاکی لازم را دارا است.

وی یادآور شد: اگر امروز رسانه های معاند رصد شود می بینیم که چطور به موضوع قرارداد مارک ویلموتس می پردازند و چه اتهاماتی را متوجه نظام می کنند، برهمین اساس کمیسیون اصل 90 برای شفاف شدن فضا و اینکه مشخص شود ایراد در چه حوزه ای بوده است به این پرونده ورود کرده است.

پژمانفر افزود: این پرونده در کمیته اجتماعی کمیسیون اصل 90 باز بوده و از فراکسیون ورزش مجلس و کمیسیون فرهنگی نیز درخواست شده تا همه در کنار هم برای حل این مسئله چاره اندیشی کنیم.

وی اضافه کرد: براساس دستورالعمل ها و قوانین، هرنوع عقد قرارداد خارجی با اعضای کادر فنی تیم ملی باید به اطلاع کمیته فنی و توسعه فدراسیون رسیده باشد که براساس گزارش های واصله این مراحل قانونی در فدراسیون فوتبال طی نشده است و عقد قرارداد با این گزینه از مسیر دیگری صورت گرفته است.

پژمانفر ادامه داد: نقش نظارتی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال برای ما در این زمینه نامشخص است و همچنین گزارش ها و اسناد نشان می دهد علاوه بر اینکه کمیته فنی و توسعه در جریان عقد قرارداد نبوده هیات رئیسه فدراسیون فوتبال نیز 8 روز پس از انعقاد قرارداد با مارک ویلموتس در جریان این قرارداد و مفاد آن قرار می گیرد.

رئیس کمیسیون اصل 90 در پاسخ به بخشی از اظهارات وزیر ورزش که تاکید بر رفتار سیاسی در این پرونده بود، گفت: ماموریت کمیسیون اصل 90 بررسی طرز کار سه قوه است که اگر اشکالی وجود داشته باشد این اشکال برطرف شود و به هیچ عنوان کسی به دنبال رفتار سیاسی و جناحی نخواهد بود، ورود به این پرونده یک ماموریت ذاتی و تکلیف قانونی است که برعهده کمیسیون اصل 90 مجلس است.

منبع: خانه ملت

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر