کد خبر: 89989
A

سخنگوی دولت گفت: به عنوان پدر نگران نهاد خانواده و جمعیت هستم و معتقدم که اگر نتوانیم برای حضور زنان راه ها را باز کنیم ممکن است ما را با چالش هایی مواجه کند.

به گزارش دیده بان ایران؛ علی ربیعی در نشست رونمایی از سامانه رصد و پایش ارتقاء وضعیت زنان و خانواده بیان کرد: حوزه اجتماعی پیچیده ترین حوزه است که اگر معطوف به مطالعه نباشد آن را با دشواری روبه رو می کند.

وی گفت: گاهی وقتها شاخص های خودمان را می بینم که در دنیا پایین هستیم، اما مطالعات و مقاله هایی که از برخی از کشورهای دنیا داریم متوجه می شوم که وضعمان خیلی بهتر است و این نوع سامانه ها کمک می کند که شاخص هایمان را واقعی کنیم.

ربیعی افزود: بسیاری از عللی که مقایسه می شود و جوانان را ناامید می کند به دلیل این است که داده ها را به درستی جمع آوری نکردیم و سامانه های درست نداشتیم.  

ربیعی با ابراز این عقیده که سیاستگذاری در حوزه زنان بسیار پر اهمیت است و مسئله اصلی ایران نه چندان دور ماست؛ ادامه داد: چقدر سیاستگذاری در حوزه زنان پر چالش است و چقدر سیاستگذاری در حوزه زن، خانواده و جمعیت موانع روانی دارد. ما هنوز به تعاریف مشترک در این سه مفهوم نرسیدیم.

سخنگوی دولت اظهار کرد: من به عنوان پدر نگران نهاد خانواده و جمعیت هستم و معتقدم که اگر نتوانیم برای حضور زنان راه ها را باز کنیم ممکن است ما را با چالش هایی مواجه کند.  

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر